X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27192
Przesłano:
Dział: Języki obce

Famous Britons and Americans - konspekt lekcji j.angielskiego dla klasy 5 szkoły podstawowej

Scenariusz lekcji języka angielskiego

Klasa: V
Temat lekcji: Famous Britons and Americans.

Cele poznawcze
Uczeń zapoznaje się z sylwetkami znanych Brytyjczyków i Amerykanów.

Kompetencje
Uczeń:
- potrafi przeczytać datę w języku angielskim
- rozumie tekst czytany i słuchany i odpowiada na pytania do niego
- łączy zdjęcia znanych osób z opisami
- potrafi zbudować pytanie oraz udzielić odpowiedzi w czasie Past Simple
- umie wyszukać potrzebne informacje i na ich podstawie opisać sylwetkę znanej osoby.

Metody pracy:
- komunikacyjna

Formy pracy:
- praca indywidualna
- praca w parach

Pomoce i środki dydaktyczne:
- karta pracy (opracowana na podstawie podręcznika „Sky High 2”)
- płyta CD do podręcznika „Sky High 2”
- zdjęcia znanych Brytyjczyków i Amerykanów


Przebieg zajęć lekcyjnych

Część wstępna

1. Powitanie uczniów; przygotowanie sali do zajęć.
2. Sprawdzenie pracy domowej.
3. Powtórzenie sposobu czytania dat: nauczyciel zapisuje na tablicy daty, chętni uczniowie odczytują je.

Część zasadnicza

1. Nauczyciel pyta uczniów jakich słynnych Brytyjczyków i Amerykanów znają.

2.Uczniowie rozpoznają na pokazywanych przez nauczyciela zdjęciach znanych Brytyjczyków i Amerykanów (Winston Churchill, królowa Elżbieta I, Aleksander Fleming, Abraham Lincoln, Martin Luter King, Amelia Earhart). Nauczyciel sprawdza wiedzę uczniów na temat tych osób.

3. Nauczyciel rozdaje uczniom tekst o wybitnych Brytyjczykach i Amerykanach. Uczniowie słuchają nagrania i czytają tekst a następnie dopasowują imiona i nazwiska do zdjęć. Nauczyciel sprawdza odpowiedzi z całą klasą.

4. Uczniowie powtarzają za nauczycielem nowe słownictwo; próbują odgadnąć znaczenie na podstawie kontekstu zdań, w których zostały użyte.

5. W parach uczniowie odpowiadają na pytania odnośnie przeczytanego tekstu. Nauczyciel prosi wybranych uczniów o przeczytanie odpowiedzi.

6. Nauczyciel prosi uczniów aby pomyśleli, którą ze znanych osób poznanych na dzisiejszej lekcji chcieliby być. Chętni uczniowie zostają zaproszeni na środek sali a pozostali uczniowie zadają pytania i próbują odgadnąć kim jest dana osoba.

Część kończąca

1. Zadanie pracy domowej: uczniowie wykonują projekt o znanej osobie z Polski, który musi zawierać imię i nazwisko tej osoby, datę urodzenia, pochodzenie, zawód, dokonania, zdjęcie. Informacje o wybranej osobie należy wyszukać w Internecie.

2. Uporządkowanie sali lekcyjnej.

3. Pożegnanie uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.