X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26856
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bezpieczna podróż samochodem - konspekt zajęć

Konspekt zajęć w grupie dzieci 3 – letnich

Temat kompleksowy: PODRÓŻE MAŁE I DUŻE, CZYLI BEZPIECZNE WAKACJE
Temat zajęć: BEZPIECZNA PODRÓŻ SAMOCHODEM
Cel główny:
• Dziecko orientuje się w bezpiecznym poruszaniu się po drogach i korzystaniu ze środków transportu.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• Wie, jak należy zachować się podczas podróży samochodem;
• Słucha uważnie, ze zrozumieniem;
• Odpowiada na pytania do treści utworu;
• Bierze udział w zabawach ruchowych;
• Reaguje na umówiony sygnał;
• Naśladuje ruchem wskazane czynności;
• Rozwiązuje zagadki słuchowe.
Forma pracy:
• Z całą grupą
Metody pracy:
• Słowna
• Poglądowa
• Działań czynnych
Pomoce do zajęć: różnokolorowe krążki, wiersz „Bezpieczna podróż” autorstwa prowadzącej, nagrania odgłosów pojazdów („Teczka pracy nauczyciela przedszkola – muzyka na zajęcia” cz. 1, ścieżka 2)


Przebieg zajęć:
1. Rozpoczęcie zajęć „Piosenką na powitanie”
„Wszyscy są, witam was,
Zaczynamy już czas.
Jestem ja, jesteś ty,
Raz dwa trzy!”
2. Wysłuchanie wiersza „Bezpieczna podróż”
Kiedy lato na nas czeka,
Woła las i woła rzeka,
To wzywają nas podróże,
I te małe, i te duże.
Kiedy jedziesz autem z tatą,
Mamą, Kubą lub Beatą
Zapamiętaj moje słowa,
By spokojna była głowa.

Abyś w aucie był bezpieczny
Siądź w fotelik – to konieczny
Jest warunek!
Zapnij pasy, usiądź ładnie,
A włos z głowy ci nie spadnie!

Każda podróż jest bajeczna,
Pod warunkiem, że bezpieczna!

3. Rozmowa na temat treści wiersza:
• Jak należy jeździć bezpiecznie samochodem?
• Czy dzieci mogą siedzieć na przednim siedzeniu?
• A jak wy jeździcie z rodzicami?
4. Różnicowanie słuchowe i nazywanie odgłosów pojazdów z płyty CD.
5. Zabawa naśladowczo – ortofoniczna „Jedziemy samochodem” – każde dziecko otrzymuje krążek – kierownicę i wykonuje czynności wskazane przez nauczycielkę. Reaguje na sygnał (krążek czerwony – „STÓJ”, krążek zielony – „JEDŹ”):
• Zapinamy pasy;
• Włączamy silnik;
• Jedziemy samochodem;
• Reagujemy na odpowiednie „światło”;
• Wyłączamy silnik;
• Odpinamy pasy;
• Zamykamy samochód.
6. Zakończenie zajęć – te dzieci, którym zajęcia podobały się stają po stronie zielonego krążka, a te którym się nie podobały – po stronie krążka czerwonego).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.