X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26824
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Gimnastyka z Kubusiem Puchatkiem - scenariusz zajęć w grupie dzieci 4-letnich

Scenariusz zajęć hospitowanych w grupie dzieci 4 – letnich
„Motylki”

Data: 19.03.2015 r.
Opracowanie i przeprowadzenie: Julia Salwin
Temat tygodnia: Dbamy o zdrowie
Temat dnia: Gimnastyka z Kubusiem Puchatkiem
Grupa: 4 – latki „Motylki”
Czas trwania: ok. 25 min.

Metody pracy:
- praktyczne (działanie)
- słowne – rozmowa, żywe słowo, sposoby społecznego porozumiewania się, swobodne wypowiedzi dzieci
- opowiadanie
Cele:
- wdrażanie dzieci do aktywnego udziału w zabawach
- kształtowanie właściwej postawy ciała
- uświadomienie dzieciom, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia
- ćwiczenie sprawności narządów artykulacyjnych
- prowadzenie ćwiczeń oddechowych
- tworzenie miłej atmosfery podczas wspólnej zabawy
- zachęcanie dzieci do podejmowania działań i odczuwania satysfakcji z poprawnego wykonywania zadania

Pomoce:
- opowiadanie „Kubuś Puchatek” (A. A. Milne)
- woreczki
- pudełko
- płyta CD
- miód
- łyżeczki


Przebieg zajęć:
1.Powitanie piosenką: „Witam was...”
2.Pani w roli Kubusia Puchatka zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w Stumilowym Lesie.
Drogie Motylki czeka nas dłuuuga podróż, a zatem proponuje na początku małą rozgrzewkę:
Podskoczmy na jednej nodze – jak Tygrysek (dzieci podskakują)
Połóżmy ręce na podłodze – jak Króliczek (robimy skłony)
Podrapmy się za uchem – jak myślący Kłapouch (delikatnie się drapiemy)
Pokręćmy, pokręćmy brzuchem – jak najedzony Miś Puchatek (zataczamy koła brzuchem)
3.Siadamy w kole, zamykamy oczy i wczuwamy się w rolę Kubusia Puchatka...
Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie, pod wielkim dębem ( pokazujemy wielkie drzewo). Pewnego razu, gdy spacerował po lesie ( dzieci wstają i spacerują unosząc wysoko kolna), usłyszał bzyczenie (nadsłuchujemy). Pomyślał, że jeżeli słychać bzyczenie, to w pobliżu muszą być pszczoły ( naśladujemy pszczoły – lekko biegamy wydając głosy bzzy) . A jeśli są pszczoły, to znaczy, że gdzieś w pobliżu jest miód ( oblizujemy usta).
Pszczoły miały swój ul wysoko na drzewie, więc miś zaczął się wspinać po gałęziach i mruczał sobie wesołą piosenkę ( wspinamy się do góry na palcach). Gdy był już w połowie drzewa, gałąź, na której stał, złamała się i Puchatek spadł prosto w krzaki, które rosły pod drzewem ( dzieci opadają, robimy przysiad).
Postanowił udać się po pomoc do swojego najlepszego przyjaciela Krzysia ( maszerujemy na pietach). Poprosił, żeby mu pożyczył niebieski balonik (dzieci otrzymują woreczki). Puchatek postanowił złapać balonik za sznurek i razem z nim unieść się wysoko, prosto do ula pszczół ( dzieci unoszą woreczki naprzemiennie raz jedną ręką raz drugą). Pszczoły miały wziąć balonik za chmurkę. Poprosił również, żeby Krzyś spacerował pod drzewem z otwartym parasolem. Wtedy pszczoły na pewno uwierzą, że lecący balonik to chmurka. Bał się, że gdyby się pszczoły domyśliły podstępu, mogłyby go użądlić. ( dzieci, aby uchronić się przed pszczołami zatrzymują się w miejscu i stoją przez chwilę nieruchomo).
Kiedy już balonik z Kubusiem wzniósł się wysoko, pszczoły wyleciały z ula i miś postanowił wracać na dół ( dzieci siadaj w siadzie skrzyżnym, pamiętając o prawidłowej postawie ciała). Nie wiedział jednak, jak to zrobić. Poprosił więc Krzysia, żeby ten strzelił z fuzji i Krzyś spełnił prośbę przyjaciela (dzieci wrzucają swojej woreczki do wyznaczonego pudełka) Trafił w balonik, powietrze wychodziło z niego wolno ( robimy wdechy i wydechy) i miś powoli wylądował na ziemi ( dzieci kładą się na dywanie i misie zasypiają...zasypiają oczy, nosek, buzia, łapki, nóżki..i brzuszek...)
4.Nagle misie się budzą, bo poczuły, że mają puste brzuszka...
Drogie Motylki po tak ciężkiej przygodzie mam dla was niespodziankę...wszyscy zasłużyliście na miod-ek...mmm.. ( głaszczemy się po brzuchu) jest taki słodki...na pewno lubicie, bo ja po prostu nie mogę się jemu oprzeć...(P. częstuję dzieci miodem).
5.Na zakończenie śpiewamy piosenkę z pokazywaniem
pt. „ Z Kubusiem klaszcz i skacz”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.