X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26673
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wszyscy razem się bawimy, jesienną szarugę przegonimy - scenariusz spotkania

GRUPA: dzieci 3 – 4 letnie
CELE:
*wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami i grupą przedszkolną
METODY:
*pedagogika zabawy
*elementy metody ruchu rozwijającego W. Sherborne
FORMY:
*ruchowa
*muzyczna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
odtwarzacz CD, płyta z piosenkami: „Wesołe przedszkole”, „Jeżyk i liście”, „Jesienna poleczka” i utworami: „Florentinen Marsz” – J. Fucik, muzyka wolna i szybka, melodia Doudlebska Polka – „Wakacje nad wodą” KLANZA, utwór „Kaczuszki” KLANZA, Promoroaga „Kasztany” KLANZA, muzyka marszowa, odgłosy padającego deszczu, instrumenty perkusyjne: grzechotki, drewienka, chusta animacyjna, dyplomy „SUPER RODZINKA”

PRZEBIEG SPOTKANIA
CZĘŚĆ I – ARTYSTYCZNA
1. PIOSENKA „WESOŁE PRZEDSZKOLE”
Kiedy słońce świeci i gdy deszczyk pada,
idzie do przedszkola wesoła gromada.
Tupią małe nóżki: tupu-tupu tup.
Raźno do przedszkola idzie mały zuch.

Klocki, misie, lalki czekają od rana,
uśmiechem nas wita pani ukochana.
Bawimy się w zgodzie zawsze ty i ja.
Tańczymy wesoło hopsa, hopsasa.

A gdy usiądziemy wszyscy na dywanie,
to nasze kółeczko zmienia się w słoneczko.
Śpiewamy piosenki tralala.
Wesoło w przedszkolu mija zawsze czas.

2. WIERSZYK „WIATR CHMURKI” – ilustracja ruchowa
Tam za lasem, tam za górką,
Wiatr dokuczał małym chmurką,
A się chmurki rozpłakały
I deszcz padał przez dzień cały.
Potem słonko zaświeciło
I wesoło wszystkim było.

3. PIOSENKA „JEŻYK I LIŚCIE”
Szur, szur, szur liści góra – pocieranie dłoni o dłoń, „rysowanie góry”
Szur, szur, szur coś tam szura – zrobienie z dłoni daszka nad głową

Ref: Tapu – tap! Tapu – tap! – tupanie
Kolorowe liście łap! – klaskanie

Czy ty wiesz, co tam siedzi – wskazanie palcem przed siebie
Czarnym oczkiem dzieci śledzi – zrobienie z dłoni lornetki, przystawienie do oka

Szur, szur, szur jeżyk mały – pocieranie dłoni o dłoń, zrobienie z dłoni kuleczki
Szur, szur, szur w liściach cały – pocieranie dłoni o dłoń, daszek nad głową

4. ZABAWA TANECZNA W PARACH DO PIOSENKI „JESIENNA POLECZKA”
Spotkały się listeczki – ukłon
pod drzewem na polanie,
podały sobie rączki na miłe powitanie – podanie rąk
wtem psotny wietrzyk powiał – kółeczka
i wszystkie z nim listeczki,
wirują już wesoło
w rytm jesiennej poleczki.

Ref: Hopsa hej – tra, la, la – podskok + 3 klaśnięcia
Wiatr jesienną polkę gra 2x – ręce na biodrach – obrót wokół własnej osi

Listeczki się zmęczyły – dz. kucają
usiadły na polanie,
wiatr także chciał odpocząć,
więc przerwał swe dmuchanie,
Lecz długo nie próżnował – wstają podają sobie ręce
i wszystkie z nim listeczki,
wirują już wesołe – kółeczka
w rytm jesiennej poleczki.

5. GRA NA INSTRUMENTACH – UTWÓR „FLORENTINEN MARSZ” ( drewienka, grzechotki )
CZĘŚĆ II – WSPÓLNA ZABAWA Z RODZICAMI
6. ZABAWA INTEGRACYJNA „POWITANKA” przy muzyce wolnej i szybkiej.
Dzieci spacerują z rodzicami, kiedy zmienia się charakter muzyki, witają się z innymi.

WYBIERAMY SIĘ NAD WODĘ
7. ZABAWA INTEGRACYJNA – „JESIENNA ZABAWA NAD WODĄ” ( melodia Doudlebska Polka – „Wakacje nad wodą” KLANZA )
Ustawienie na kole. Część I – dmuchanie pontonu, zaklejanie dziury ( 3 ruchy nogą + klaśnięcie )
Część II – radość przed wypłynięciem ( małe kółeczka – na koniec daszek z rąk rozglądamy się kto z nami popłynie”
Część III – płyniemy ( 4x ruchy „wiosła z prawej strony, 4x z lewej – machamy wesoło do płynących obok )

SPOTKALIŚMY NAD WODĄ KACZUSZKI
8. ZABAWA INTEGRACYJNA – „KACZY TANIEC” ( utwór „Kaczuszki” KLANZA )

ZERWAŁ SIĘ WIATR I STRĄCA LIŚCIE I KASZTANY Z DRZEW
9. ZABAWA INTEGRACYJNA – „WIEJE, WIEJE, WIEJE WIATR” ( muzyka – Promoroaga „Kasztany” KLANZA )
Wieje, wieje, wieje wiatr
I porusza gałązkami 2x
I spadają liście z drzew
a za nimi kasztany x2
( kółeczka w parach )

10. ZABAWA RYTMICZNA „TAŃCZĄCE KASZTANKI” – muzyka wolna i szybka
Przy wolnej muzyce dzieci wraz z rodzicami, wolno kołyszą „kasztanki” – piłkę w chuście, przy szybkiej zwiększają tempo kołysania. Należy uważać, aby piłka nie wypadła poza chustę.

PARASOL NA NIEPOGODĘ
11. ZABAWA RUCHOWA „DESZCZYK PADA, ŚWIECI SŁOŃCE” – zabawa z kolorową chustą.
Dzieci spacerują po sali przy dźwiękach muzyki marszowej, kiedy usłyszą odgłosy deszczu chowają się pod parasol ( chustę trzymają rodzice )

CZAS NA RELAKS
12. ZABAWA RELAKSACYJNA NA POŻEGNANIE – dzieci wtulone w rodziców kołyszą się w rytm muzyki (podkład instrumentalny do piosenki „Kołyszemy się” )

13. POŻEGNANIE – gratulacje i wręczenie dyplomów „SUPER RODZINKI”

SCENARIUSZ OPRACOWAŁA NAUCZYCIELKA Z PRZEDSZKOLA NR 3 W KOSZALINIE
MONIKA SPAŁKA

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.