X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26639
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesteśmy dżentelmenami - jesteśmy superchłopakami!. Scenariusz zajęć z okazji Dnia Chłopaka w grupie dzieci 6-letnich

Temat: Jesteśmy dżentelmenami - jesteśmy superchłopakami!

Cele ogólne:
Integracja grupy
Rozwijanie zdolności konstrukcyjnych i manualnych – motoryka palców i rąk
Rozwijanie kreatywnego myślenia
Kształtowanie kulturalnych zachowań wobec dziewczynek
Czerpanie radości z wspólnej zabawy

Cele operacyjne:
Chętnie przebywa i bawi się w grupie przedszkolnej
Potrafi myśleć kreatywnie
Potrafi zachować się kulturalnie
Rozwija małą motorykę

Metody pracy: samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych dziecku, słowna
Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa

Pomoce dydaktyczne: list od „Kapitana”, krawat dla każdego chłopca, farbki do malowania twarzy, muzyka rozrywkowa, odtwarzacz CD, chustka do związania oczu, wycięty ogonek osiołka, balony, klocki, koraliki i sznurki, kostka do gry, dyplomy, papierowe krawaty - nagrody


Przebieg zajęć:
1. Powitanie piosenka „Czy ... jest dzisiaj z nami?” – piosenka powitalna (M. Bogdanowicz)
2. Rozmowa na temat Dnia Chłopaka – wyjaśnienie sensu i celów zajęć, odczytanie wiersza.

Dzień chłopaka /P. Okrój/
Chłopak? Tak, znasz go.
To taki ktoś,
Kto ci czasami robi na złość.
I obojętnie co by się zdarzyło,
Wszystko byś zrobiła, żeby go nie było.
Lecz uwierzyć w to trudno, bez niego byłoby nudno.
Nikt by nie chował ci piórnika,
Ciągnąć cię za włosy nie byłoby komu,
Nikt by ci nie kładł kwiatka pod drzwiami
I sama wracałabyś do domu.
Więc zrób wyjątek dzisiaj,
Wyjdź ze swej złości mroku,
Uśmiechnij się chociaż raz
I bądź miła jeden dzień w roku.

3. Znalezieni i odczytanie listu od Kapitana.
Drogie Dzieci!
Witam Was po raz kolejny, nie uwierzycie, jakie spotkały mnie ostatnio przygody – niespodziewanie podczas mojej podróży pomyliłem drogi i trafiłem na „Wyspę Wyzwań”. Oj, to za wyzwania mnie tam spotkały – musiałem udowodnić, że jestem prawdziwym dżentelmenem! A Wy chłopcy potraficie by superchłopakami?! Jeśli tak, koniecznie wybierzecie się na „Wyspę Wyzwań”. Powodzenia!
Wasz Kapitan

4. „Klub dżentelmenów” – wykonanie zadań - stworzenie listy cech superchłopaka przez dziewczyny; wymyślenie przez chłopców sposobu na przeniesienie całej grupy na „Wyspę wyzwań” (zbudowanie pojazdu z toru piankowego), założenie przez chłopców krawatów oraz umalowanie buzi farbkami do twarzy.
Wyspa siłaczy: rzut do celu, nawlekanie koralików w ciągu minuty, zbudowanie jak najwyższej wieży z drewnianych klocków.
Wyspa spryciarzy - zadaniem każdego chłopca jest poprawienie błędu w tytule bajki:
Słoń Trąbaliński (Trąbalski)
Złoty kapturek (czerwony)
Plastusiowy ręczniczek (pamiętnik)
Królowa z zapałkami (dziewczynka)
Szewczyk Dratewczyk (Dratewka)
Słoń w butach (kot)
Kubuś uszatek (Puchatek)
Małe Kaczątko (brzydkie)
Jaś i Karolcia ( Małgosia)
Akademia pana Jana (Kleksa)
Śpiąca staruszka (królewna)
Wróżka Śniegu (Królowa)
Trzy krówki (świnki)
Królewna Śmieszka (Śnieżka)

Wyspa cierpliwych - ,,Zbieranie nasionek” – wszyscy uczestnicy w siadzie skrzyżnym,
w środku koła leżą szczypce, koraliki, kamizelka i krawat. Osoba, która wyrzuci na kostce 1 oczko wychodzi na środek, zakłada ubrania i zbiera do kubeczka koraliki. W tym samym czasie inne dzieci rzucają kostką i w momencie, gdy któreś z nich wyrzuci 1 wchodzi do środka, zamienia się miejscem z poprzednią osobą i zaczyna zbierać korale do swojego kubeczka pamiętając o założeniu ubrań.

Wyspa sokolego oka – uczestnik z zawiązanymi oczami próbuje przypiąć osiołkowi ogon na podstawie wskazówek koleżanek (w tle muzyka rozrywkowa).

Wyspa rycerskiej uprzejmości – zad. 1 - uczestniczy próbują przenieść damy – koleżanki przez przeszkody; zad.2 – uczestniczy próbują przekonać nauczycielkę do spełnienia ich życzenia.

Wyspa tańców – uczestnicy przy muzyce prezentują taniec – dziewczynki oceniają.

5. Zakończenie przygody – podsumowanie zadań, wręczenie pamiątkowych krawatów, uroczystość włączenia do klubu dżentelmena; zabawy przy muzyce rozrywkowej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.