X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26588
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Uroczystość z okazji Andrzejek i Dnia Pluszowego Misia - konspekt spotkania

Konspekt spotkania z okazji „ Andrzejek” oraz „Dnia Pluszowego Misia”

Miejsce: Holl przedszkola
Uczestnicy: Dzieci z wszystkich grup
Cele:
-zapoznanie ze zwyczajami związanymi z tradycją andrzejek oraz Dnia Pluszowego Misia
-zapoznanie dzieci z wróżbami andrzejkowymi
-integracja z rówieśnikami
-rozbudzanie aktywności twórczej i ruchowej
Środki dydaktyczne:
Serca z imionami, szpilki, chusta, klucze, kolorowe karteczki, „czarodziejskie” pudełeczka ,papierowe nietoperze, koperty z zadaniami dla dzieci , płyta CD, miotły, elektryczna(magiczna kula), sztalugi, papierowe elementy misia.
Przebieg:
1. Słuchanie opowiadania nauczycielki na temat tradycji andrzejkowych wróżb. Wprowadzenie do tematu „Święta pluszowego misia” oraz goszczenia w dniu dzisiejszym maskotek Misiów ze Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko, które odwiedzają dzieci w szpitalach i placówkach opiekuńczych. Przekażemy zebrane przez was maskotki na rzecz stowarzyszenia, tak aby mogły cieszyć dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą przebywać w swoim domu.
2. Zaproszenie dzieci do podróży na Łysą Górę , gdzie czekają wróżki- przejście przez wrota podczas muzyki, prezentacja poszczególnych grup,
- przesłanie energii z magicznej kuli ( dzieci dotykają kuli, która wytwarza efekt spięcia elektrycznego) po 3 dzieci z grupy. Wypowiedzenie zaklęcia: „ Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać!”
3. List od czarownicy
Wróżka odczytuje list od czarownicy w którym przeprasza, że nie pojawiła się na spotkaniu, ale leży chora w łóżku. Wróżka (prowadząca) prosi dzieci, aby odnalazły na sali koperty z nietoperzami , w których są zadania do wykonania od czarownicy.

ZADANIA:
Koperta nr 1 – magiczne karteczki
Kochani ! W czarodziejskich pudełeczkach znajdują się kolorowe karteczki. Proszę niech każdy z was wylosuje po jednym i usiądzie na swoim miejscu.(Nauczyciele grup zabierają pudełeczka. Dzieci losują po jednym kolorowym kartoniku).
Dzieci, które wylosowały karteczki w kolorze , np. czerwonym, wstają.
Wróżka kolejno czyta przestrogi dla dzieci:
- Czerwony- Bądź czujny! Już niedługo odnajdziesz swojego wybrańca/ wybrankę serca.
- Czarny- Jeśli wylosowałeś ten kolor to oznacza, że możesz mieć problem z utrzymaniem czystości. Pamiętaj, aby od dziś dbać o porządek.
- Zielony- Może oznaczać , że możesz mieć problemy z brakiem witamin, powinieneś jeść więcej warzyw , zwłaszcza tych zielonych!
- Niebieski- Bardzo prawdopodobne, że niebawem spełni się twoje najskrytsze marzenie
- Żółty- Lada chwila czeka cię dobra zabawa!
- Biały – Pamiętaj! Musisz być bardziej koleżeński i przyjazny, aby mieć przyjaciół.
- Brązowy – pamiętaj o swoim pluszowym misiu, często go przytulaj. Możesz też zaśpiewać piosenkę „Jadą, jadą misie”, którą wszyscy zaprezentujemy naszym gościom – maskotkom Misiom.
W międzyczasie przywitanie maskotek ze Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko oraz zaśpiewanie piosenki.
Koperta nr 2: Wybranka/wybranek serca ( po 2 dziewczynki i dwóch chłopców z każdej grupy)
Serca: dzieci z zasłoniętymi oczami przekłuwają papierowe serce szpilką, na których są wypisane imiona dziewcząt lub chłopców. Przekłute imię będzie imieniem wybrańca serca.
Koperta nr 3: Zabawa ruchowa „Głowa, ramiona...” : (dla wszystkich przedszkolaków) – z wykorzystaniem misiów – dzieci pokazują na misiu części ciała.
Koperta nr 4: Zawody
- Lot na miotle- wyścig ( grupy starsze po 5 osób), grupy młodsze - lot z miotłą
- Wożenie misiów na taczkach – wyścig, po 3 osoby z każdej grupy
Koperta nr 5 : ( grupy młodsze po 5 dziewczynek i 5 chłopców) - Misie zamiast pantofelków:
Dzieci ustawiają się w dwóch rzędach (I-dziewczynki, II- chłopcy – po 5 osób z każdej grupy) swoje misie. Właściciel misia , który najszybciej przekroczy linię mety , najszybciej znajdzie swoją żonę lub męża.
Koperta nr 6: Animacja ruchowa kierowana przez wróżkę. „ Hej baby ... Uh...!A...!”
Koperta nr 7: Papierowe misie – z pociętych elementów układają kompozycję i przyklejają do kartonu umieszczonego na sztaludze. Dzieci doklejają czapki wróżek misiom.
4.Swobodne improwizacje przy muzyce, tańce z misiami.
5. Zakończenie zabawy. Podziękowanie i zaproszenie dzieci do sal, w których będzie można zjeść rogala marcińskiego oraz posłuchać „Bajek o misiach” z płyty Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko.

Opracowanie:
Beata Tokarska
Małgorzata Szaranek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.