X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26484
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Różnice w wyglądzie - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI TRZY- I CZTEROLETNICH
Scenariusz zajęcia – Różnice w wyglądzie Temat tygodnia: Królestwo baśni Prowadząca: Monika Jurczyk Data: 17.01.2013r.
CELE GŁÓWNE :
• Rozwijanie percepcji wzrokowej
• Rozwijanie sprawności manualnej
• Rozbudzanie zainteresowania literaturą
Cele operacyjne:
• Wskazuje różnice w wyglądzie postaci (st.,mł)
• Wskazuje obrazek będący rozwiązaniem zagadki (st., mł)
• Dzieli wyrazy Śnieżka, Wróżka na sylaby (st.)
• Uważnie przygląda się i słucha opowiadania, (st.)
• Odpowiada na pytania do opowiadania (st)
• Współdziała z innymi w zabawie i sytuacji zadaniowej;
• Śpiewa piosenkę i interpretuje ja ruchem (st., m)
• Składa obrazek pocięty na 2 części (mł), 3,4 części (st)
• Potrafi wycinać wzdłuż pogrubionych linii
• Bawi się z innymi
• Potrafi policzyć do 5(st) do 3 (mł.)
• Potrafi pracować z tablicą interaktywną
• Znajduje dwa takie same elementy
Realizowane obszary z podstawy programowej:
O – 1,pkt 2) przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (stara się współdziałać w zabawach i w sytuacjach zadaniowych)
O – 3, pkt.1) zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, stara się mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym
pkt. 3) uważnie słucha, pyta o niezrozumiałe fakt i formułuje dłuższe wypowiedzi
O – 8, pkt.1) śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru
pkt.2)dostrzega zmiany tempa
O – 13, pkt.1) liczy obiekty i rozróżnia błędne liczenie od poprawnego
O – 14, pkt.2)potrafi uważnie patrzeć(organizuje pole spostrzeżeniowe) aby rozpoznać i zapamiętać, co przedstawione jest na obrazkach
pkt.3) dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo – ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania
pkt.5) słucha np. opowiadań
pkt 6) układa krótkie zdania, dzieli wyrazy na sylaby
Metody:
- czynna – zabawowa, zadań stawianych dziecku, samodzielnych doświadczeń, ćwiczeń utrwalających
- słowna (zagadki, rozmowa, opowiadanie)
- percepcyjna (pokaz, słuchanie, oglądanie)
Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
- grupowa
Środki dydaktyczne: opowiadanie L.Łącz Czarownica i cukierki, teksty zagadek o baśniowych postaciach, obrazki przedstawiające rozwiązania zagadek, jabłko, obrazki przedstawiające Kornelię i Kunegundę, rysunki :cukierków i lizaków, karta pracy- puzzle do rozcięcia, emblematy: domki z piernika, krasnoludka, karocy z dyni, tablica interaktywna, chusta animacyjna


Przebieg zajęcia:
1.Zabawa na powitanie
N-lka wita dzieci mówiąc:
- witam wszystkich, którzy mają długie włosy
- witam wszystkich, którzy mają krótkie włosy
- witam wszystkich, którzy mają czerwone bluzeczki ,itp.;
2. Zabawa przy piosence Krasnoludki – interpretacja ruchowa piosenki.
3. Słuchanie opowiadania L.Łącz Czarownica i cukierki.
Po wysłuchaniu opowiadania dzieci odpowiadają na pytania- Jakie imiona miały czarownice z opowiadania?, Czy były do siebie podobne?
4. Wskazywanie różnic w wyglądzie postaci – bohaterów opowiadania.
N-lka wiesza na tablicy obrazki przedstawiające Kordulię i Kunegundę. Dzieci mówią jak wyglądają postacie, porównują je i wskazują różnice w ich wyglądzie (włosy Kordulii są długie, nos mały, krótki a włosy Kunegundy – krótkie, całe w kołtunach, nos długi , czerwony jak np. muchomor)
N- lka zwraca uwagę, że wszystkie dzieci są różne inne (prawo do odmienności) jedne mają krótkie włosy inne długie, mają różne kolory oczu, włosów, skóry, jedne są wysokie a drugie niskie
5. Przeliczanie cukierków

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.