X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26371
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesienne krajobrazy - zabawy plastyczne

Prywatne Przedszkole pod Muchomorkiem
Toruń 87-100
ul. Szosa Chełmińska 226A

Temat: „Jesienne krajobrazy”- zabawy plastyczne

Opracowała: Aleksandra Skiba
Grupa: 5- latki

cele: rozwijanie zainteresowań plastycznych- malarstwo artystyczne,
wzbogacenie słownictwa dzieci: krajobraz, pejzaż,
rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego poprzez zabawy badawcze
(mieszanie farb),
wdrażanie do planowania pracy, do przygotowania odpowiedniego materiału
dbanie o ład i porządek wokół siebie oraz o estetykę wykonywanej pracy
plastycznej.

Metody:
Słowna: objaśnienia, wiersz, rozmowa
Oglądowa: obrazy- jesienne krajobrazy, pokaz
Czynna: zadania praktyczne- mieszanie farb, malowanie farbami

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.

Miejsce: sala 5-latków- kącik dydaktyczny, zabawy na dywanie, czynności
praktyczne przy stolikach.


Przebieg:
1. Powitanie, wierszyk : „Złapmy się za ręce, stańmy wszyscy w kole. Mamy dziś w przedszkolu zabawy wesołe”

2. Jesienna zagadka
„ Co to za pani w złocie, czerwieni,
sady pomaluje, lasy przemieni,
a gdy odejdzie gdzieś w obce kraje,
śnieżna zawieja po niej zostaje?” (jesień)

3. Rozmowa kierowana pytaniami nauczyciela na temat jesiennych barw
- pokaz krajobrazów jesiennych z wykorzystaniem komputera
- wzbogacenie słownictwa dzieci o słowa: krajobraz, pejzaż

4 „Kolory”- zabawa ruchowa przy piosence

5.„Paleta malarza”- zabawa badawcza
-Nauczyciel pokazuje sposób mieszania farb i uzyskiwanie nowych,
pochodnych kolorów: zieleni, fioletu, pomarańczy, szarości, beżu
-doświadczenia dzieci: mieszanie farb z wykorzystaniem palety

6. „Jesienny krajobraz”- praca twórcza w wykonaniu dzieci
- pokaz nauczyciela: zapoznanie ze sposobem zaplanowania pracy na kartce,
przygotowanie materiału- kolorów farb, pędzli, ścierek, wody,
zapoznanie ze sposobem nanoszenia farby na papier, zmianą koloru farby,
potrzeby przyglądania się wykonanej pracy, nanoszenia poprawek

- samodzielna praca dzieci

7. Oglądanie i mówienie wykonanych prac plastycznych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.