X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2619
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt zajęć z języka angielskiego w klasie 3: People at work

Klasy I-III
-------------------

Cel główny: poszerzenie utrwalenie nowego słownictwa związanego z zawodami ludzi.
Cele szczegółowe:
-Przypomnienie i utrwalenie zwrotów next to, opposite, between,
-poszerzenie słownictwa,
-ćwiczenie i doskonalenie umiejętności czytania, pisania oraz wymowy nowych wyrazów,
-doskonalenie umiejętności odpowiadania pełnymi zdaniami na pytania Who are you? Zwrot I am a....
-wprowadzenie nowego zwrotu Who do you want to be?
-Wypowiadanie się na temat przyszłego zawodu zastosowanie zwrotu I want to be...
-Wprowadzenie nazw miejsc pracy różnych ludzi, opisywanie pełnymi zdaniami.

Pomoce: ilustracje przedstawiające nowe słownictwo, karty pracy, kartoniki potrzebne do gry.

Przebieg:

Powitanie uczniów. Następnie przypomnienie nazwy działu „People at work” oraz słownictwa prezentowanego podczas poprzedniej lekcji: na tablicy nauczyciel przypina rysunki różnych zawodów, następnie określa gdzie znajduję się dana osoba np. it is next to the baker and opposite the doctor, uczniowie odgadują o jaki rysunek chodzi na podstawie położenia. Następnie po kilku rysunkach uczniowie sami opisują i odgadują zawody.

Na kartach pracy, które rozdaje nauczyciel uczniowie wykonują zadanie nr 1 układają litery i podpisują ilustracje, następnie odczytują podpisy, nauczyciel zadaje pytanie Who is number 1/2/3 itd., uczniowie odpowiadają pełnymi zdaniami He is/She is a baker/postman/policeman itd.

Wykonanie krzyżówki, nauczyciel podpowiada, że hasło to będzie odpowiedź na pytanie: Who do you want to be? Wspólne ustalenie znaczenia tego pytania, rozwiązanie krzyżówki, uczniowie sami dokańczają zdania kim chcą zostać. Ochotnicy odczytują swoje zdania.

Gra „Tools for the Job” uczniowie są podzieleni na grupy po 4 osoby otrzymują zestaw kartoników rysunkami sprzętów potrzebnych osobom o różnych zawodach, rozdają je tak aby każdy miał tyle samo. Na środku stolika leżą karty z zawodami, uczeń nr 1 bierze kartonik, uczeń nr 2 pyta Who are you? Uczeń odpowiada jaki zawód wylosował I Am a ...następnie ten uczeń, który ma rysunek odpowiedniego narzędzia daje go temu zawodnikowi, następnie zawód losuje uczeń nr 2 i tak kolejno, celem jest jak najszybsze rozdanie wszystkich kart narzędziami, które każdy uczeń trzyma w ręce.

Zadanie dodatkowe miejsca pracy różnych osób, uczniowie na podstawie ilustracji dokańczają zdania wpisując miejsca pracy, odczytanie zdań.

Sprawdzenie ćwiczenia.

Pożegnanie uczniów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.