X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25756
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz spotkania

Scenariusz spotkania z okazji Światowego Dnia Pluszowego
Misia pod hasłem „Pluszowe Misie- Przytulisie”

Cele ogólne:

• kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych,
• wzbogacenie słownictwa dzieci,
• rozwijanie umiejętności manualnych,
• kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek,
• zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami związanymi z historią pluszowego misia
Cele operacyjne - dziecko:

• aktywnie uczestniczy w zajęciach,
• uważnie słucha innych
• zna wybrane piosenki i wierszyki o misiach,
• wie, że zabawki należy szanować
• Współdziała w grupie rówieśniczej
• Wciela się w rolę
Metody:
• słowna
• oglądowa
• aktywizująca

Formy:
• praca z całą grupą
• praca zespołowa
• praca indywidualna

Pomoce:
Utwory na CD, misie pluszowe, ilustracje misiów, kartki i kredki dla każdego dziecka, ciastka
Przebieg:

1. Powitanie i Ustalenie z dziećmi celu spotkania
( Dlaczego spotkaliśmy się tutaj wszyscy?
Po co przynieśliście Wasze Pluszaki? itp)
2. Przywitanie misiowe „ po misiowemu”
- przybijamy łapkę swojemu pluszakowi
- machamy do wszystkich dzieci
- misiowy pląs –( n czyta dzieci wykonują)
Misiu, misiu, łapki w przód. Misiu, misiu!
Misiu, misiu, podskok zrób. Misiu, misiu!
Misiu, misiu, noga w górę.
Misiu, misiu, pochwyć chmurę.
Misiu, misiu, ściśnij mnie. Misiu, misiu!
Misiu, misiu, schowaj się.

3. Prezentacja wierszy i piosenek w wykonaniu grup + pochód misiów ( Jak przychodzą do przedszkola wasi rodzice, dziadkowie to zawsze przedstawiacie im to czego się nauczyliście. ponieważ są to urodziny waszych misiów, myślę że będzie im miło gdy zobaczą wasze występy)
4. Misiowa gimnastyka” przyjechały misie na leśną polanę i..” - tu można zaczarować dzieci
- gr I ( podskakiwały ze swoimi pluszakami)
- gr II (pływały z pluszakami)
- gr III( fruwały z pluszakami)
- gr IV ( czołgały się z misiami)
-gr V (wędrowały przez ciemny las)
Gr VI ( kołysały misie)

5 .rozpoznawanki muzyczne – rozpoznawanie dobranocek i ich bohaterów na podstawie fragmentów tytułowych piosenek – ( Miś Uszatek , Miś Coralgol , Gumiś , Miś Puchatek ) – wybór odpowiedniego obrazka .
Spośród ilustracji dzieci wybierają najsławniejszego pluszowego misia w Polsce
6 Wspólny taniec do piosenki” jedna łapka
7 narysuj misia- rysowanie do wierszyka, każde dziecko na swojej kartce
Małe kółko jest na górze,
Pod nim drugie, taaaaakie duże...
W małym kółku oczka małe,
Pyszczek, uszy... doskonale!
Z tego będzie bury miś
Podpowiada mały Krzyś!
Miś ten łapy ma... i brzuszek...
I puszysty swój kożuszek!

8 Taneczna zabawa integracyjna z misiami( utworycztery małe pluszowe niedźwiadki, pluszowy mis)
9 Jestem przyjacielem misia”- złożenie uroczystej obietnica-wyjaśnienie pojęcia

A teraz baczność nasze maluszki
Małe misiaczki i grzeczne bączuszki.
Na pasowanie nadszedł czas,
Obietnicę złoży każdy z Was
My, Przedszkolacy
obiecujemy, że Misie przytulać zawsze będziemy
Krzywdy im zrobić nie damy
Bo misie bardzo kochamy

10 rozdanie ciasteczek i rozchodzenie do sal

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.