X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25707
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Gimnastyka - fajna sprawa. Scenariusz zajęć z rodzicami

Scenariusz zajęć z rodzicami - 29.10.2014r.
Grupa I-dzieci 3 i 4 letnie.
Opracowała: Lidia Jurkowska, nauczyciel w Samorządowym Przedszkolu w Zagórzanach.

Temat: ,, Gimnastyka – fajna sprawa’’.
Cele: integracja grupy, rozwijanie koordynacji ruchów, płynności, sprawności fizycznej, wzmacnianie więzi między rodzicem a dzieckiem, zachęcenie do aktywnego wypoczynku, zabaw ruchowych z dzieckiem, przekazanie informacji o postępach dziecka- informacja, rozwijanie u dzieci odwagi do wystąpień publicznych, improwizacja słowno- teatralna( teatrzyk ), rozwijanie umiejętności : muzycznych, wokalnych, tanecznych, rozwijanie umiejętności liczenia, znajomości figur geometrycznych, segregowanie elementów według 1 cechy- kształt, rozwijanie sprawności stóp, równowagi, zachęcenie do zjadania owoców i warzyw, rozwijanie mowy, myślenia, wyobraźni , poczucia rytmu.
Pomoce: tamburyno, bębenek, dekoracja ,, Jesienny plakat’’, owoce i warzywa( do degustacji), owoce- obrazki( dekoracja Sali), opaski i pacynki do inscenizacji ,, Pan pomidor’’ J. Brzechwy, płyta cd: ,,Marsz przedszkolaków’’, ,, Rock and roll’’, ,, Wyginam ciało’’, ,, Jesienne liście’’, Listy z zadaniami od pani jesieni, klocki z figurami geometrycznymi, piłeczki małe , duże piłki do skakania, kosze, tunele, chusta animacyjna, ławeczka, ,, kolce’’ i masażery stóp, krążki, parasolka, ilustracja jeżyka, serca info dla rodziców.


Przebieg:
1. Wejście do Sali- ,, Pociąg’’.
- powitanie rodziców
-pomachanie rączką i posłanie buziaczka
-powitanie słowem,, Dzień dobry’’.
2.Wiersz- recytuje nauczyciel
,,Miłych gości dziś witamy i na występ i pasowanie zapraszamy.
Uważnie nas posłuchajcie- oklaskami nagradzajcie!
Lecz sobie nie myślcie, że to będą cuda, my sami nie wiemy , czy nam się to uda’’.

3.Koło.- Dzieci tworzą koło.
- liczą się kolejno
-Przedstawiają się słowem,, Jestem .. np. Natalka’’.
4. Pary..
,, Marsz przedszkolaków’’- po obwodzie koła, na klaśnięcie zmiana kierunków.
5.Rozmowa...
Nauczyciel mówi: ,,Czy wiecie jakie mamy dziś święto w przedszkolu?’’
-Pasowanie!( odpowiedź dzieci)
N-l: ,, A czy wiecie jaką mamy porę roku?’’
( Jesień).
N-l-,, Pani Jesień zostawiła nam liściki- zadania do wykonania. ‘’
6.N-l odczytuje I- e zadanie
,, Czy znacie jakieś wierszyki, małe kochane smyki?’’
- Recytacja wierszyków: ,, Mam 3 latka’’
,,Tu paluszek..”
Liścik numer II- ,, Zaśpiewaj piosenkę..’’
- śpiew piosenki,, my jesteśmy krasnoludki’’.
Liścik nr III- ,, Zatańcz z nami’’.
- Prezentacja tańców: 1. Walczyk
2. Rock and Roll
3. Taniec disco
Liścik nr IV- Matematyczne zabawy
Podział na 4 drużyny, zabawy z figurami geometrycznymi
Dzieci wyszukują określoną figurę: koło , kwadrat, trójkąt, prostokąt. ( na hasło: start)
Liścik nr V- Rytmiczny przerywnik
Czyli... zabawy z bębenkiem: marsz, bieg, podskoki, na przerwę wykonanie określonego zadania
- przysiad,
- siad skrzyżny, siad prosty..
Liścik nr VI-,, Pomidorek’’ J. Brzechwy, czyli króciutkie przedstawienie wiersza, rozdanie rekwizytów.
Liścik nr VII- Ćwiczenia gimnastyczne z rodzicami.
N-l tłumaczy wykonanie zadań w każdej ze stacji
Stacja pierwsza- ,, Kraina piłeczek’’
- przejście przez tunel, - rzut piłeczką do kosza, - toczenie piłeczką po podłodze, - skoki na dużej piłce.
Stacja druga- ,, Kraina jeżyków’’.
-przejście przez ,, kolce’’, - przez ,, grzybki, - przez hula hop ( bez dotykania), - ćwiczenia stóp( masażery).
Stacja trzecia- ,, Kraina kałużowa’’
-przeskoki przez krążki, przejście przez ławeczkę.
Liścik numer VIII- Zabawy według W. Sherborne
- Drzewo,
-paczka
-prowadzenie śpiocha,
- kłoda,
- waga
- huśtawka
-rowerek w parach
Naleśniki- ćwiczenia inhibicyjno- incytacyjne.
Zabawy z chustą
-przetaczanie dziecka przez chustę
-,, Latający dywan’’( dziecko i mama siedzą na środku chusty- falowanie chustą)
Liścik numer IX-
Ostatnie zadanie... witaminek smakowanie!
Dzieci jedzą marchewkowe paseczki.
Następuje .. pasowanie... misiem, dzieci otrzymują nagrody- plakietki i zasłużone brawa.
Rodzice piszą na serduszkach swoje uwagi po zajęciu-
Niektóre z nich: ,, Zajęcie fajnie prowadzone, w ciekawy sposób, urozmaicone’’
- ,, Moje dziecko bardzo lubi panią Lidzię’’
-,, Moje dziecko bardzo lubi chodzić do przedszkola’’
-,, świetne sposoby na wyciszenie dzieci;;
-,, Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły’’.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.