X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25577
Przesłano:

Opowiadamy o marzeniach - konspekt z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci z autyzmem

Konspekt z zajęć:Trening Umiejętności Społecznych
w klasie IV-VI SPE

1. Temat zajęć: „Opowiadamy o marzeniach”

2. Liczba uczniów: 3

3. Wiek: 13-16 lat

4. Klasa: IV-VI SPE

5. Nauczyciel prowadzący: mgr Aneta Trojanowska

6. Termin zajęć: 27.11.2013

7. Czas trwania zajęć: 45 minut

8. Cel:

a) główny
aktywizowanie uczniów do wypowiedzi ustnej i artystycznej dotyczącej marzeń swoich i bohaterów opowiadania

b) szczegółowe:

Uczeń:
kształtuje umiejętność konstruowania krótkiego dialogu
wypowiada się w formie werbalnej na temat marzeń bohaterów opowiadania oraz własnych
wykorzystuje komunikację niewerbalną dla wyrażenia swoich marzeń
rozpoznaje, nazywa i wyraża swoje emocje
tworzy pracę plastyczną obrazującą własne marzenia

11. Metody pracy:
słowne: objaśnienia
czynne: zadania stawiane do wykonania
oglądowe: obserwacja, pokaz

12. Formy pracy:
indywidualna
zespołowa

13. Pomoce dydaktyczne:książka „Opowiadania z morałem” D.Zawadzka, blok rysunkowy, kredki, pisaki

14. Tok metodyczny zajęć:

a) faza wstępna:
nauczyciel prosi uczniów o zajęcie miejsca na dywanie i zapoznaje ich z tematem i przebiegiem zajęć

b) faza główna:

nauczyciel czyta tekst o marzeniach zksiążki

c) faza końcowa:

Na koniec zajęć dzieci wykonują „Koło przyjaźni” i odbijają swoją dłoń na dużym arkuszu papieru. Następnie dzieci uczestniczą w zabawie integracyjnej „Pożegnanie różnymi częściami ciała” - dzieci żegnają się ze sobą nawzajem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.