X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2535
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Walentynki - okazywanie uczuć. Przedszkolna impreza integracyjna dla gr. I i II

Cele:
- kultywowanie tradycji walentynkowej;
- zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom itp.);
- nawiązanie kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw;
- integracja dzieci i rodziców:
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu;
- rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej

Cele: dziecko
- zna tradycje Walentynkowe, oraz wie co to jest Walentynka;
- rozpoznaje swoje uczucia i dostrzega je u innych;
- buduje atmosferę przyjaźni, potrafi współpracować z rówieśnikami;
- komunikuje się w grupie za pomocą słów, mimiki i gestów;

Pomoce: Ciekawostki o Dniu św. Walentego, szablony serduszek walentynkowych wyciętych z szarego papieru, pisaki, serduszka z papieru samoprzylepnego, kolorowe sznurki, wstążki, zagadki bajkowe, płyta CD z nagranymi piosenkami, upominki dla każdego dziecka,

Przebieg:

1.Powitanie piosenką „Wszyscy są...”

2.Zabawa przy piosence „Nie chcę Cię znać” – naśladowanie ruchem treści piosenki.

3.Przybycie pacynki Walentynki- rozmowa.
Mała Walentynka.
Jestem mała Walentynka
Lubię, Tomka, Krzysia, Mirka
Nic nie robię całe dnie ,bo całować
Ciągle chce
Kochaj mamę ,kochaj tatę
Brata siostrę też
Nawet gdy Cię bierze złość
To pamiętaj, że miłości nigdy dość.

4.Pogadanka z dziećmi i pacynką Walentynką nt. zwyczaju walentynkowego, okazywania miłości bliskim osobom (komu i w jaki sposób?).
-Kogo kochamy?
-Jak okazujemy miłość?
-Pokaż jak kochasz rodziców i odwrotnie?

5.Zabawa ruchowa ,,Serca”- wykonywanie poleceń, np. połóż serce na głowie, trzymaj przed sobą , za sobą, pomachaj, dmuchaj na nie itp.

6.Zagadki „Kto kocha kogo?”
Kto jest ukochaną Schreka?
Jak nazywa się bajka w której występuje braciszek i siostrzyczka, którzy zgubili się w lesie i trafili to chatki Baby Jagi?
Kto ożenił się z Calineczką?
Kto obudził Królewnę Śnieżkę?
Kto jest przyjacielem Pszczółki Mai?
Jak ma na imię koleżanka Bolka i Lolka?
Jak ma na imię przyjaciółka Muminka?
W jaki sposób Kopciuszek został Królewną?
Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka.

7.Zabawa ruchowa „Serduszko” – dzieci stoją w kole. Przy muzyce podają sobie serduszko, reagując ruchem na komentarz prowadzącej ( serduszko jest bardzo ciężki, jest gorący, parzy, wiatr go porywa itp.)

8.Ozdabianie serduszkowych baloników wyciętych z szarego papieru symbolami walentynkowymi , za pomocą markerów, serduszek z papieru samoprzylepnego,
kwiatków, kolorowymi sznurkami, wstążeczkami itp.
- praca w małych zespołach kilkuosobowych.

9.Zabawy przy muzyce „Mam chusteczkę haftowaną”, „Woogie-boogie”, ,,Żabki”

10.Tańce przy muzyce dyskotekowej.
11.Wręczenie dzieciom upominków ,,Walentynkowych wisiorków” przez pacynkę Walentynkę. Podziękowanie rodzicom, paniom i dzieciom za wspólną zabawę.
12.Pożegnanie piosenką „Przedszkole drugi dom”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.