X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25091
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Aktywny udział dzieci w zabawach ruchowych. Scenariusz zajęcia hospitowanego

SCENARIUSZ ZAJĘCIA HOSPITOWANEGO

Temat zajęć: Aktywny udział dzieci w zabawach ruchowych.

Data: 14 czerwiec 2012

Nauczyciel prowadzący: Monika Zegadło- nauczyciel kontraktowy

Czas: 15-20 minut

Grupa wiekowa: 3-4-latki

Cele ogólne:

- doskonalenie umiejętności liczenia liczebnikami porządkowymi do 7
- doskonalenie umiejętności gimnastycznych
- umiejętności szybkiego rozpoznawania melodii
- doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej i szybkiej orientacji
- rozwijanie sprawności motorycznych
- wzbogacenie słownika dziecka
- umiejętność pracy w grupie
- doskonalenie umiejętności słuchania innych osób
- umiejętność naśladowania danej postaci
- utrwalenie imion dzieci
- doskonalenie umiejętności używania rekwizytów w zabawie

Cele operacyjne:

Dziecko:
• samo lub z pomocą nauczyciela potrafi liczyć liczebnikami porządkowymi do 7
• potrafi zwinąć się w kłębuszek
• potrafi obracać się dookoła własnej osi
• zna imiona kolegów i koleżanek
• reaguję na dźwięk melodii
• potrafi poruszać się rozkrokiem
• potrafi wcielić się w daną postać
• używa rekwizytów w zabawie
• uważnie słucha poleceń nauczyciela


Formy pracy: grupowa

Środki dydaktyczne: wachlarze z papieru, miecze z papieru, konewka, płyty z piosenkami


Przebieg zajęć:

1. Zabawa w powitanie „Zajączki”.
Dzieci siedzą w kole. Nauczyciel mówi, że czaruje wszystkie dzieci w zajączki wypowiadając słowa: „Czary mary- czary mary wszystkie dzieci z grupy III wraz z panią zamieniają się w zajączki”. Kiedy zajączki się spotykają, to się witają i my także powitamy się w zajączkowy sposób. N-l rozpoczyna zabawę pokazując sposób powitania.

2. Zabawa ruchowa „Ogrodnik”.
Wszystkie dzieci leżą na podłodze skulone w kłębuszek- są nasionkami. Słychać piosenkę. Nauczyciel wybiera jedną osobą jako ogrodnika- wręcza mu konewkę. Zadaniem ogrodnika jest podlanie wszystkich nasionek aby urosły. Ogrodnik poprzez dotknięcie nasionka konewką powoduje, że każdy kwiatek rośnie( dziecko wstaje powoli, unosząc ręce do góry- tworząc za pomocą rąk- pąk kwiatu). Kiedy już wszystkie kwiaty zostaną podlane, n- l mówi, że wyszło słoneczko (dzieci rozkładają ręce), wieje wietrzyk (dzieci kręcą się dookoła własnej osi z rozłożonymi ramionami), zachodzi słoneczko (dzieci zwijają się powoli do pozycji pąka kwiatu a następnie powoli kładą na ziemię).

3. Zabawa ruchowa „Stonoga”.
Dzieci ustawiają się jak do pociągu, jedno za drugim trzymając za ramiona. Nauczyciel idzie pierwszy. Wszyscy śpiewają piosenkę idąc za sobą „Idzie idzie stonoga, stonoga, że aż trzeszczy podłoga, podłoga, bęc”. Nauczyciel odwraca się do dziecka idącego za nim i pyta która noga? Dzieci w kolejności odpowiadają pierwsza, druga... i tak aż do siódmej po czym biegną na koniec stonogi. Zabawa trwa dalej.

4. Zabawa ruchowa „Księżniczki i rycerze”.
Dzieci otrzymują rekwizyty: chłopcy- miecze, dziewczynki- wachlarze. Nauczyciel włącza melodię. Kiedy jest cicha- dziewczynki chodzą między stojącymi na baczność chłopcami- rycerzami wachlując się, gdy melodia się zmienia dziewczynki- księżniczki stają w bezruchu, a chłopcy rycerze maszerują wymachując mieczami. Zmiana osób w zależności od melodii.
Dzieci po zabawie odnoszą rekwizyty na miejsce.

5. Nauczyciel dziękuje dzieciom za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.