X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25043
Przesłano:

Poranny krąg czyli stymulacja polisensoryczna według pór roku "Zima". Konspekt zajęć

Konspekt zajęć zorganizowanych w zespole rewalidacyjno- wychowawczym - grupa III

Temat: Poranny krąg czyli stymulacja polisensoryczna według pór roku „Zima”
Zajęcia plastyczne- „drzewo zimowe”
Prowadzący: Anna Sobczyk
Data: 29.01.2013
Miejsce: sala ZRW
Uczestnicy: dzieci z grupy III
Cele zajęć:
Cel główny: Nawiązanie kontaktu poprzez spotkanie nauczyciela i dzieci oraz dzieci ze sobą nawzajem
Cele operacyjne:
Dziecko czuje się bezpieczne i buduje swoje zaufanie
Dziecko doświadcza bodźców płynących z otoczenia
Metody:
- słowna: opowiadanie
- stymulacja polisensoryczna
- masaż powierzchniowy dłoni
- poglądowa: pokaz, obserwacja
Formy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne:olejek zapachowy (mięta), oliwka, tkanina w białym kolorze (firanka), lampka zapachowa, instrument muzyczny – trójkąt, woda, kostki lodu, bibuła biała, pasta do zębów, brystol, chusty białe

Przebieg zajęć
I Część wstępna
1. Przywitanie się z dziećmi
Zapalenie lampki zapachowej ( miętowej).
2. Obejście z lampką w kręgu dzieci( wodzenie wzrokiem za świeczką), wymienienie ich imion, zwrócenie uwagi na zapach i cechy ognia ( jasny, ciepły).
3. Zaśpiewanie powitalnej piosenki z jednoczesnym masażem dłoni dziecka olejkiem
II Część główna
1. Krótkie opowiadanie o zimie
2. Spotkanie z żywiołem ( demonstrowanie wody w stanie ciekłym i stałym, dotykanie przez dzieci kostek lodu, określanie wrażeń dotykowych jego cech: zimny, śliski, twardy, mokry,)
Wrzucenie kostek lodu do wody i obserwowanie co się z nimi dzieje.
Pada śnieżek - opryskiwanie twarzy dzieci kropelkami wody i muskanie ich kawałkami białej bibuły,
Przykrycie dziecka białą chustą- w miarę swoich możliwości uczeń próbuje sam ją ściągnąć
3. Demonstracja instrumentu zimowego ( trójkąt)
4. Zastosowanie bodźców smakowych ( podanie dzieciom soku miętowego).
Praca plastyczna: wykonanie drzewa zimowego za pomocą (pasty, pianki)
Zakończenie
Pochwała prac dzieci, masaż twarzy metodą Shantala
Zgaszenie lampki zapachowej i pożegnanie dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.