X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24550
Przesłano:

Scenariusz zajęć plastycznych: Ozdobna bombka bożonarodzeniowa

Scenariusz zajęć

1.Rodzaj zajęcia: plastyczne
2.Temat zajęcia: Ozdobna bombka bożonarodzeniowa.
3.Termin realizacji: 13.12.2013r.
4.Czas trwania: 2 godz. lekcyjne.
5.Prowadząca: Małgorzata Łosiak
6.Klasa: II c Gim.
7.Cele ogólne:
poznanie nowej techniki plastycznej: bombka świąteczna z ozdobnej wstążki,
kształcenie umiejętności wykonania pracy : składania i upinania szpilkami wstążki na bombce lub naklejania ozdób na bombce wg instrukcji nauczyciela.

8.Cele szczegółowe:

prawidłowo składa paski wstążki ( z prostokąta w trójkąt),
prawidłowo nakleja ozdobne elementy na styropianowej bombce,
wie jak upinać szpilkami trójkąty z ozdobnej wstążki na styropianowej bombce ( technika „ na karczocha”),
potrafi powiedzieć jak można ozdobić styropianową kulę,
prawidłowo i bezpiecznie posługuje się nożyczkami,
na miarę swoich możliwości estetycznie wykona pracę plastyczną.

9. Cele wychowawcze:
wyrabianie umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym,
wyrabianie wytrwałości, silnej woli i wiary we własne możliwości.

10. Metody:
słowna,
oglądowa,
praktyczna

11. Formy:
indywidualna,
zbiorowa

12. Pomoce i środki dydaktyczne:
styropianowe bombki, kolorowa wstążka, szpilki, nożyczki,
świąteczne bombki ze styropianu: ze wstążki, z płatków kosmetycznych, z filcu,
z cekinów
magnetofon,
płyta z kolędami.

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenie do tematu zajęć.
2. Pokaz ozdobnych bombek ze styropianu przez nauczyciela: ze wstążki, z płatków kosmetycznych, z filcu, z cekinów. Oglądanie ich przez uczniów.
3. Podanie tematu zajęć i omówienie technik ( wybór techniki)
- upinanie wstążki szpilkami na bombce - techniką karczochową,
- malowanie mazakami styropianowej bombki ( dla uczniów mających trudności).
4. Pokaz przez nauczyciela wykonania pracy.
5. Wykonanie prac przez uczniów wg wzoru.
6. Omówienie i ocena pracy.
7. Porządkowanie miejsca pracy.

Opracowała : Małgorzata Łosiak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.