X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23886
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co jeszcze z tej gazety? Scenariusz zajęć

mgr Katarzyna Szelągowska
oddział przedszkolny
przy Szkole Podstawowej Nr 212
Warszawa

Temat:„Co jeszcze z tej gazety”

Cele ogólne
rozwijanie myślenia twórczego
rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej
rozwijanie twórczej ekspresji plastycznej
Cele operacyjne
wie jak wygląda gazeta
potrafi wykonać wytwór plastyczny z kawałka gazety
potrafi pracować w grupie

Materiały: gazety, taśma klejąca, spinacze, arkusz papieru pakowego.


Przebieg zajęcia:

Powitanie : „Witam tych którzy ...” „iskierka przyjaźni”

1. Zabawy ruchowe – posługując się gazetami wykonujemy:
- falowanie
podrzucanie i łapanie
formowanie kuli i toczenie jaj ręką potem nogą
chodzenie w parach – między biodrami kula, między czołem
stanie na coraz mniejszym kawałku gazety
rzucanie się „śnieżnymi” kulami
inne pomysły dzieci

2. Zabawa dydaktyczna „Gazeta..” – rozpoznawanie za pomocą dotyku jaka jest gazeta.
„Weź do ręki gazetę, obejrzyj ją, dotknij, zobacz jakiej jest grubości. Sprawdź czy wydaje jakiś dźwięk. Powąchaj, oceń jej ciężar.
Dokończ zdanie „Gazeta jest..”

3. Wykonywanie wytworów z gazet używając taśmy klejącej, spinaczy zrób:
coś co będzie latało
coś co można założyć na głowę
coś co można nosić jako ubranie
cos co można dać w prezencie.

4. Praca w grupach „Wspólne dzieło”
Każde dziecko odrywa kawałek gazety i przykleja go na duży papier tak aby dołączyć swój skrawek do innych. Wymyślanie nazwy dla powstałego dzieła.

5. Podsumowanie
Czego nowego dowiedzieliśmy się o gazecie?
Czy gazeta służy tylko do czytania?
Jak wam się wspólnie pracowało?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.