X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23682
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Muszelki - zabawa dydaktyczna. Scenariusz zajęć dla 3 latków

Scenariusz zajęcia w grupie 3 latków
Prowadząca: Ewa Królikowska
Temat kompleksowy: Góry, morze, wieś, jezioro, gdzie rodzice nas zabiorą?
Temat zajęć: „Muszelki” – zabawa dydaktyczna.
Cele:
- kształcenie orientacji przestrzennej i pamięci wzrokowej;
- wdrażanie dzieci do uważnego słuchania poleceń nauczyciela, skupienia się na wykonywanych czynnościach;
- posługiwanie się określeniami: duża – mała;
- dostrzeganie powtarzalności elementów w rytmie i kontynuowanie go;
- uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania wcześniej ustalonych zakazów i nakazów dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą;
- estetyczne kolorowanie obrazka;
- stwarzanie atmosfery radosnych przeżyć i wesołej zabawy.

Środki dydaktyczne: muszelki, ilustracje muszelek, obrazki do kolorowania, papierowe muszle dla każdego dziecka,
Metody:
- słowna: rozmowa;
- czynna: zadania stawiane dzieciom do wykonania, zabawa ruchowa;
- oglądowa: pokaz, przykład osobisty
Formy:
- grupowa;
- indywidualna


Przebieg zajęcia:
1.„Pamiątka z wakacji” - słuchanie opowiadania nauczycielki.
Przypomnienie „Wakacyjnych przykazań dotyczących pobytu nad wodą”:
- kąpiemy się w miejscach dozwolonych i tylko pod opieką dorosłych;
- nigdy nie skaczemy do wody;
- przed opalaniem smarujemy się olejkiem ;
- w czasie upałów pijemy dużo płynów;
- chronimy głowę przed nadmiernym słońcem zakładając czapkę;
- dbamy o czystość plaży, nie zostawiamy po sobie śmieci;
- w wodzie jesteśmy ostrożni.
2.„Zabawy z muszelką” – zabawa dydaktyczna.
Dzieci wykonują polecenia nauczycielki:
- połóż muszlę przed sobą;
- połóż muszę za sobą;
- połóż muszlę obok siebie;
- podnieś muszlę do góry;
- połóż muszlę na dole na podłodze.
3.„Muszelkowy rytm” – kontynuowanie rytmu według wskazówek nauczyciela.
•podział muszelek na duże i małe;
•przeliczanie muszelek;
•układanie z muszelek wzoru: muszelka duża, muszelka mała, muszelka duża, muszelka mała.
4.„Zbieramy muszelki” – zabawa ruchowa z elementami skłonu.
Dzieci biegają przy dźwiękach tamburyna. Na sygnał „Zbieramy muszelki” , dzieci naśladują zbieranie muszelek.
5.„Muszelki” – kolorowanie obrazka.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.