X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23654
Przesłano:

Usprawnianie grafomotoryki i koordynacji ruchowo - wzrokowo - słuchowej. Scenariusz zajęć korekcyjno - kompensacyjnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNYCH
Data: .......
Czas trwania: 60 min
Uczeń: Adrian, kl.IIb gimnazjum
Prowadzący: Magdalena Szpak
Nr sali: 16
godzina lekcyjna: 7, 1320 - 1420
Temat: Usprawnianie grafomotoryki i koordynacji ruchowo – wzrokowo - słuchowej
Cele ogólne (zawarte w orzeczeniu ppp):
– ćwiczenia usprawniające grafomotorykę ucznia
– usprawnianie umiejętności komunikacji
– zwiększenie samodzielności ucznia w zakresie samoobsługi oraz w pracy szkolnej
– zwiększanie możliwości w zakresie wytrwałości oraz koncentracji uwagi
Cele operacyjne:
- uczeń samodzielnie konsumuje obiad na stołówce szkolnej
- uczeń samodzielnie myje ręce zarówno przed jak i po skończonym posiłku
- uczeń maluje figury geometryczne na dużej płaszczyźnie
-uczeń nazywa figury
-uczeń różnicuje wielkość figur geometrycznych
- uczeń słucha bajki o „Czerwonym Kapturku”
- uczeń układa elementy historyjki obrazkowej w odpowiedniej kolejności
-uczeń bogaci słownictwo poprzez opowiadanie historyjki obrazkowej
-uczeń uzupełnia karty pracy
+karta nr 1: uczeń odszuka wszystkie rzeczy, które Czerwony Kapturek miał zanieść babci, uczeń odszuka i narysuje pięć owoców
+karta nr 2: uczeń określi, która z przedstawionych postaci nie pasuje do pozostałych z bajki
+karta nr 3: uczeń wyszuka w labiryncie słodycze i lalkę
+karta nr 4: uczeń połączy linią ilustrację postaci z brakującym elementem stroju
--uczeń samodzielnie czyta tekst zadania
-uczeń wykonuje zadania w zakresie dodawania i odejmowania sposobem pisemnym
Forma pracy:
– indywidualna praca ucznia
Metody:
– oglądowa,
– słowna – rozmowa z uczniem, formułowanie odpowiedzi na pytania
– praktycznego działania
Pomoce dydaktyczne:
– historyjka obrazkowa,
– papier szary,
– pędzle,
– farby,
– bajka „Czerwony Kapturek”,
– karty pracy,
Przebieg zajęć:
1.Przywitanie
2. Umycie rąk przed posiłkiem
3. Samodzielne spożywanie obiadu w szklonej stołówce
4. Umycie rąk po skończonym posiłku
5. Przejście do sali lekcyjnej nr 16
6. Malowanie na dużej płaszczyźnie papieru figur geometrycznych
7. Różnicowanie figur- od najmniejszej do największej
8. Słuchanie bajki „Czerwony Kapturek”
9. Układanie historyjki zgodnie z kolejnością
10. Opowiadanie co przedstawiają ilustracje
11. Uzupełnianie kart pracy
+karta nr 1: wyszukiwanie rzeczy, które Czerwony Kapturek miał zanieść babci, wyszukiwanie i rysowanie pięciu owoców
+karta nr 2: określanie, która z przedstawionych postaci nie pasuje do pozostałych z bajki
+karta nr 3: wyszukiwanie w labiryncie słodyczy i lalki
+karta nr 4: łączenie linią ilustracji postaci z brakującym elementem stroju
12. Czytanie zadań z treścią
13. Wykonywanie działań sposobem pisemnym
14. Zakończenie zajęć:
Ewaluacja: Czy podobały ci się zajęcia?
Co najbardziej podobało ci się na zajęciach?
15. Pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.