X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23590
Przesłano:

Inspirowane porą roku - zima. Scenariusz spotkania

SCENARIUSZ SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ W ZŁOTORYI Z UCZNIAMI KLAS PRZYSPOSABIAJĄCYCH DO PRACY W OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH W ZŁOTORYI

INSPIROWANE PORĄ ROKU – ZIMA
Data: 04.01.2012 r.
Prowadzące spotkanie: Maria Goda
Aldona Sąsiadek
Czas trwania: 120 min.

Celem spotkania jest:

-integracja uczniów z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej,
- dzielenie się zdobytymi doświadczeniami zawodowymi, odniesionym sukcesami uczestników WTZ z uczniami szkoły przysposabiającej do pracy,
- rozbudzenie twórczej postawy wobec siebie i otaczającego świata.

Cele szczegółowe:

-budzenie twórczej aktywności i radości podczas wspólnego działania,
- kształtowanie umiejętności współpracy w zespole, odpowiedzialności za efekt końcowy wspólnych poczynań,
-tworzenie pozytywnych relacji między uczestnikami spotkania, atmosfery wzajemnej życzliwości i szacunku, integracja środowisk.

Metody:
- stymulowania aktywności twórczej,
-praktycznego działania.

Formy:
-zbiorowa, grupowa.

Działania przygotowawcze
-Przygotowanie poczęstunku przez uczniów klas przysposabiających do pracy (pieczenie ciasta).
-zgromadzenie niezbędnych materiałów i pomocy.


Przebieg spotkania:
1.Powitanie i zajęcie miejsc przy wspólnym stole.
2.Rozwiązywanie krzyżówek- hasło wprowadzeniem do tematyki spotkania.
3.Improwizacja ruchowa do utworu muzycznego.
4.Zaproszenie młodzieży do pracy w grupach zadaniowych.
Praca w grupach w oparciu o przygotowane pomoce i materiały.
Podczas pracy, młodzieży towarzyszy cicha muzyka - „Zima” A. Vivaldiego.

„Pada śnieg, prószy śnieg,
Wszędzie go nawiało.
Dachy są już białe,
Na ulicach biało.....”
Zainspirowani muzyką i utworem czytanym stwórzcie własny zimowy obraz techniką „białe na czarnym” – wykorzystajcie materiały o różnych odcieniach bieli. Zaprezentujcie swój obraz wszystkim uczestnikom spotkania.
5.Ekspresja muzyczno-ruchowa do muzyki Klanza-pieczenie ciasta.
Wszyscy siedzą w kręgu. Wyobrażają sobie, że trzymają na kolanach makutrę- lewą rękę wyciągają przed siebie i zginają w łokciu. Prawą ręką ucierają ciasto. Otrzepują ręce z mąki i zaczynają wbijać jajka: prawą ręką sięgając za lewe ramię „biorą jajko” mówiąc hop, rozbijając je o ramię- puk, wlewają do makutry- chlup, wyrzucają skorupki przez prawe ramię- siup (po 2 jajka na każdą rękę). Potem ugniatają ciasto, rozwałkowują (przed sobą obiema rękami), ozdabiają kremem- piąstki jedna na drugiej, posypują bakaliami- palce rąk energicznie otwierają się i zamykają. Na koniec częstują ciastem sąsiadów.
6.Uzupełnianie zdań-dobieranie odpowiednich wyrazów.
7.Wspólne muzykowanie z wykorzystaniem dzwonków.
8.Wykonanie owocowych szaszłyków.
Zimą musimy szczególnie dbać o wzmocnienie swojej odporności. Możemy to osiągnąć poprzez prawidłową dietę, w której powinno znaleźć się dużo warzyw i owoców. Proponujemy przygotowanie przepysznych koreczków owocowych.Ponawlekajcie na patyczki kawałki świeżych owoców i ułóżcie je na talerzach. Przygotujcie stół na zdrową, karnawałową ucztę. Nie zapomnijcie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i higieny.
9.Słodki poczęstunek.
Swobodna rozmowa uczestników spotkania o zdobytych doświadczeniach
i sukcesach zawodowych oraz dalszej możliwości własnego rozwoju po ukończeniu szkoły.Wspomnienia świąteczne i noworoczne.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.