X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23253
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Przyjaciele mroźnej krainy" - wykonanie pingwina z wykorzystaniem materiałów plastycznych. Zajęcia otwarte 3,4 - latki

CELE OGÓLNE:
• poznanie nowych, ciekawych technik plastycznych;
• rozwijanie sprawności manualnej rąk;
• budzenie zainteresowania życiem ludzi na Dalekiej Północy.
CELE OPERACYJNE:
dziecko:
• potrafi wypowiedzieć się przez pracę plastyczną;
• wie, jak wygląda Eskimos i gdzie mieszka;
• odczytuje wyrazy globalne: pingwin, igloo, Eskimos, Arktyka;
• umie formułować poprawne składniowo zdania;
• potrafi wymienić zwierzęta żyjące na biegunie;
• uważnie obserwuje sposób wykonywania „ pingwina” i zastosować się do instrukcji ;
• dba o porządek w miejscu pracy i bezpieczeństwo podczas cięcia nożyczkami;
• potrafi pochwalić kolegę za ładne wykonanie pracy, rodziców;
• czerpie radość z efektów swojej własnej pracy.
METODY:
• Słowna- rozmowa, instrukcja i objaśnienia nauczycielki;
• Oglądowa- ilustracja, pokaz, obserwacja;
• Czynna- zadań stawianych do wykonania.
• Powitanie dzieci i przybyłych gości


PRZEBIEG:
1. Podanie rodzicom celu spotkania.
2. Powitanie rodziców, dzieci i nauczyciela zabawą. Dz. stoją z rodzicami w kole. Na słowa wypowiadanej przez nauczycielkę zabawy powitalnej wykonują czynności.
Dzieci i rodzice ustawieni w kole, n-l mówi: witam wszystkich, którzy (np.) mają jasne włosy, są dziewczynkami, ich imię zaczyna się na głoskę..... . Osoby witane kłaniają się. Upewnienie się , ze wszyscy zostali przywitani.
3. „Jak Eskimos Eniku zaprzyjaźnił się z foką”- słuchanie opowiadania, oglądanie ilustracji.
4. „Lodowa kraina”- wypowiedzi dzieci na podstawie opowiadania i ilustracji.
Dz. siedzą na dywanie przodem do tablicy na której umieszczone są ilustracje.
Nauczycielka pyta -” Powiedzcie mi dzieci:
„Z kim zaprzyjaźnił się Eskimos Eniku?”
„Kto jest największym wrogiem foki (z opowiadania)?”
„Dlaczego Eskimos jest tak ciepło ubrany?
„ Jak się nazywa domek Eskimosa?”,
„ Wiecie, jakie zwierzęta mieszkają na biegunie?”
Nauczycielka odczytuje dzieciom wyrazy globalne ”pingwin” ,”igloo”, „Eskimos”, „Arktyka
i z ich pomocą przyczepiają pod obrazkami.
5. „Podróż na Grenlandię”- zabawa ruchowa.
Dz. chodzą po chuście ,tak aby nie dotknąć krawędzi dzielących poszczególnych kolorów(imitujących kry lodu). Podczas zabawy w rytm tamburyna chodzenie możemy zmienić na lekki trucht.
Dz. przed podróżą imitują zakładanie czapek i szalików.
6. „Składamy obrazek Eskimosa”- dzieci dostają pocięty na części (3-latki – 3 części, 4- latki- 4 części) obrazek Eskimosa, składają go w całość.
7. „Pingwinek”- zabawa ruchowa. Nauczyciel wraz z dziećmi i rodzicami ustawiają się w kole, dzieci śpiewają znaną im piosenkę i poruszają się wg ustalonych reguł.
8. „Pingwinki-przyjaciele mroźnej krainy”- omówienie wykonania pracy nowymi metodami ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo.
Nauczycielka pokazuje dzieciom pingwinka i pyta „podoba Wam się mój pingwin?”„Pokaże Wam teraz jak zrobicie swoje pingwinki”
9. Zakończenie pracy(ewaluacja). Rodzice uzupełniają ankietę przygotowaną przez nauczyciela, dzieci natomiast wybierają odpowiednią buźkę (smutną/ wesołą) by okazać uczucia po zajęciach, pokazują unosząc je nad głowy.
Podziękowanie i pożegnanie gości.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.