X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23035
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pasowanie przedszkolaka - scenariusz uroczystości

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNEJ

TEMAT: PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA- DZIECI 3- LETNICH.
( Uroczystość z udziałem rodziców)


Odział: II, VI – 3- latki

Cele:
ogólne:
- przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci,
- wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości,
- wzmocnienie więzi emocjonalnej z dziećmi, rodzicami i nauczycielami,
- wspomaganie procesu adaptacji dzieci do przedszkola,
- zaprezentowanie umiejętności dzieci,

operacyjne:
- dziecko bawi się zgodnie z rówieśnikami i rodzicami,
- dziecko śpiewa piosenki, inscenizuje ruchem piosenki, cytuje wiersze
- dziecko pokonuje lęk przed wystąpieniem publicznym,


PRZEBIEG:

1. Powitanie gości. Przedstawienie celu spotkania;
Serdecznie witamy wszystkich rodziców, którzy przybyli na dzisiejsze bardzo ważne spotkanie. Spotkaliśmy się, ponieważ wszystkie dzieci chciałyby zostać przedszkolakami.
Zanim to nastąpi dzieci mają dla rodziców niespodziankę. Chciałyby zaprezentować to czego nauczyły się do tej pory. Zapraszamy!
Dzieci recytują wiersz:
RZECZ TO WIELKA NIESŁYCHANIE
ZARAZ BĘDZIE PASOWANIE
KAŻDY ŻUCZEK I KRASNALEK
DZIELNYM MALCEM DZIŚ ZOSTANIE

2.N- lka zadaje pytanie: Co umie prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi powiedzieć wierszyk.

Dzieci recytują wierszyk pt: „Mam 3 latka.”
MAM 3 LATKA 3 I PÓŁ, SIĘGAM BRODĄ PONAD STOŁ
DO PRZEDSZKOLA CHODZĘ Z WORKIEM I MAM
ZNACZEK Z MUCHOMORKIEM.
ZJADAM WSZYSTKO Z TALERZYKA
TANCZĘ KIEDY GRA MUZYKA
UMIEM WIERSZYK O KOTECZKU I PIOSENKĘ
SŁONECZKU.

3. N- lka ponownie zadaje pytanie: Co jeszcze umie zrobić przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi wspólnie z kolegami zatańczyć do muzyki.
Dzieci na dywanie tańczą wykonując ruchy naśladowcze za n-lką w rytm słyszanej muzyki – zabawa ruchowo- taneczna „Roślinki”
ROŚLINKI ŚPIĄ
ROŚLINKI BUDZĄ SIĘ DO ŻYCIA I POMAŁU ROSNĄ
ROŚLINIKI BIEGAJĄ PO ŁĄCZCE
NAGLE ZAGRZMIAŁO, ROŚLINKI CHOWAJĄ SIĘ
PO BURZY WYCHODZI SŁONECZKO
ROŚLINKI SPACERUJĄ

4.N- lka znów zadaje pytanie: Co jeszcze umie zrobić prawdziwy przedszkolak?
Prawdziwy przedszkolak potrafi zaśpiewać piosenkę:
Dzieci śpiewają piosenkę inscenizowaną ruchem:

„ Żuczki”

IDZIE ŻUCZEK PO PODŁODZE ,PO PODŁODZE
TAK , TAK, TAK.MOŻE CHCECIE TAK JAK ŻUCZEK,
CHODZIĆ TAK, CHODZIĆ TAK.

„My jesteśmy krasnoludki”

MY JESTEŚMY KRASNOLUDKI – HOPSASA, HOPSASA
PODGRZYBKAMI NASZE BUDKI – HOPSASA, HOPSASA......


5.N- lka mówi jaką mamy porę roku- jesień Prosi dzieci ,aby porozstawiały się na dywanie, następnie rozdaje im liście i zaprasza do zabawy.
Maluchy tańczą z listkami do piosenki: „Jesienią, jesienią”

6. Dzieci składają uroczyste przyrzeczenie:
MY MALUCHY PRZYRZEKAMY:

- być od dziś przedszkolakami,
- nie grymasić i nie szlochać,
- zawsze swoje panie kochać,
- grzecznie bawić się i fikać,
- w mig zjadać z talerzyka,
- nauczymy się dziękować,
- i porządnie się zachować,
- od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami

7. N-lka mówi:”Jaki powinien być prawdziwy przedszkolak?’
Prawdziwy przedszkolak powinien być zwinny.

Dzieci pokonują przeszkodę- przechodzą przez koło.

8. Wystąpienie Pani Dyrektor oraz dokonanie przez nią pasowania maluszków na przedszkolaków. Panie wychowawczynie rozdają każdemu przedszkolakowi rożek obfitości.

Dzieci śpiewają piosenkę „ Jestem sobie przedszkolaczek”

9. Wspólna zabawa z rodzicami:
- piosenka inscenizowana ruchem ( dziecko w parze z rodzicem)

„Rowerek i spółka”
„Pajace i żołnierze”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.