X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22849
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Potrafię postępować z psem - scenariusz zajęcia przeprowadzonego w Oddziale Przedszkolnym

Scenariusz zajęcia przeprowadzonego
w Oddziale Przedszkolnym

Temat: Potrafię postępować z psem.

Prowadząca: Dorota Hillar

Cel ogólny:
• Uświadomienie dzieciom potrzeby szacunku do zwierząt;
• Uświadomienie na czym polegają bezpieczne kontakty z obcym psem.
Cele operacyjne:
- dziecko przyjmuje odpowiednią pozycję chroniącą przed atakiem psa;
-dziecko prawidłowo posługuje się pędzlem i farbami;
- dziecko dzieli podane słowa na sylaby
Metody:
• Słowna- rozmowa, piosenka, objaśnienie
• Oglądowa- pokaz, obserwacja
• Czynna-stawianie zadań do wykonania
Środki dydaktyczne:
• Płyta CD
• Książka E.Zubrzyckiej „ Czy mogę pogłaskać psa?”
• Farby, ilustracje psów;
• Czerwone i zielone kartoniki.

Formy:
• Praca indywidualna
• Praca grupowa


Przebieg zajęć

1. Rozmowa nauczycielki z dziećmi na temat ich ulubionych zwierząt. Podawanie przez dzieci ich imion i dzielenie ich na sylaby. Wyróżnianie głoski w nagłosie i wygłosie.

2. Słuchanie przez dzieci opowiadania E. Zubrzyckiej Pt. „ Czy mogę pogłaskać psa?”
Dzieci słuchają tekstu czytanego przez nauczycielkę. Wypowiadają się na temat ilustracji ( emocji ludzi oraz zwierząt, zachowań pożądanych w stosunku do swoich pupili oraz tych, na które nie mogą sobie pozwolić).

3. Demonstracja przez nauczycielkę pozycji obronnej, chroniącej przed atakiem psa. Dzieci po obserwacji same wykonuje tę figurę. Nauczycielka sprawdza jej poprawność.

4. Zabawa ruchowa „ Uważaj! Pies!”
Dzieci swobodnie poruszają się po sali przy akompaniamencie muzyki. Podczas pauzy w muzyce układają się w pozycji obronnej.

5. Zabawa dydaktyczna „ Prawda- fałsz”
Dzieci otrzymują po jednym czerwonym i zielonym kartoniku. Unoszą je do góry w zależności od tego czy zgadzają się ze stwierdzeniem nauczycielki czy nie.
- Dzieci mogą głaskać wszystkie psy.
- Psy lubią, kiedy dzieci ciągną je za ogon.
- Pies nigdy nie jest groźny.
- O psach mówi się, że są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

6. Malowanie farbami sylwet psów, przedstawiające rożne ich rasy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.