X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22789
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych z woreczkami dla dzieci 6-letnich

Temat: Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z użyciem woreczków
Cele:
• reaguje na polecenia i sygnały umowne
• bawi się i ćwiczy bezpiecznie z wykorzystaniem woreczków
• czerpie radość podczas zabaw i ćwiczeń
• stosuje poprawnie terminy: siad klęczny, rozkrok, siad skrzyżny,
• ćwiczy skoczność, zwinność, równowagę;
Formy:
• indywidualna
Metody:
• naśladowczo – ścisła;
• zabawowo – naśladowcza;
Pomoce dydaktyczne: tamburyn, woreczek dla każdego dziecka

I. Część wstępna – rozgrzewka
Dzieci maszerują po obwodzie koła; wspięcie na palce, na piętach, wewnętrzna strona stop, zewnętrzna strona stóp

II. Część właściwa
Dzieci w dużym kole siadają w siadzie skrzyżnym. Nauczyciel na głowie każdego z nich kładzie woreczek gimnastyczny.
„Nie zgub woreczka" — ćwiczenie równowagi. Na hasło dzieci ostrożnie wstają, tak aby woreczek nie spadł im z głowy i w rytm uderzeń tamburyna idą w kole. Gdy nauczyciel przestaje grać, odwracają się do środka koła i siadają w siadzie skrzyżnym.
„Dotknij woreczka”.- Ćwiczenia tułowia
Dzieci układają woreczki przed sobą na podłodze i stają przed nimi w niewielkim rozkroku; wykonują skłon w przód, starając się dotknąć rękami woreczka; następnie prostują się i klaszczą dwa razy nad głową.
„Stań na kamieniu" — ćwiczenie stóp. Na polecenie nauczyciela dzieci wstają i idą w kole, omijając leżące na podłodze woreczki. Na hasło: Stań na kamieniu — zatrzymują się i stają na najbliższym woreczku, starając się całkowicie zakryć go stopami.
„Skoki przez kamienie”.
Dzieci układają woreczki przed sobą na podłodze. Na polecenie nauczyciela przeskakują przez nie do przodu i do tyłu.
„Dzień dobry, do widzenia" — ćwiczenie mięśni karku. Dzieci siadają w siadzie klęcznym, kolana złączone, pośladki na piętach. Na hasło: Dzień dobry — wykonują skłon głowy w przód tak, aby woreczek spadł z głowy. Na hasło: Do widzenia — wykonują skłon głowy w tył
„Obrona twierdzy" — ćwiczenie stóp. Nauczyciel wkłada do środka koła dużą obręcz i wybiera dziecko, które do niej wchodzi. Pozostałe dzieci stoją w kole, trzymając stopą woreczek. Na hasło: Atakujemy twierdzę"— próbują wrzucić woreczek do środka obręczy, a znajdujące się w środku dziecko broniące twierdzy odrzuca stopą wszystkie woreczki jak najdalej poza obręcz.
Ćwiczenie tułowia — skrętoskłony: Dzieci stoją w rozsypce w małym rozkroku, woreczek trzymają oburącz w górze, lekko w przód w skos. Skłaniają się do lewej nogi i kładą woreczek na stopie. Następnie, na sygnał, podrzucają stopą woreczek w górę i łapią go oburącz. Zmiana nóg
„Przełóż woreczek za plecami" — ćwiczenie mięśni grzbietu. Wszystkie dzieci w leżeniu przodem, twarzami do środka koła. Odrywają klatkę piersiową od podłogi i prostymi rękami unoszą woreczek w górę. Na hasło: Przełóż woreczek za plecami — wykonują polecenie.

III Ćwiczenia uspakajające
Leżenie przodem. Woreczek ma brzuchu. Prawidłowe wdechy i wydechy. Unoszący się i opadający woreczek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.