X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22763
Przesłano:

Podróż dookoła świata - zabawy integracyjne z mamami. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ PRZEDSZKOLNYCH - 6 latki

PROWADZĄCA: Sylwia Jańczak
GRUPA: 6-latki,
TEMAT: PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA - zabawy integracyjne z mamami
Cele ogólne:
-dostarczenie miłych wrażeń i przeżyć , stworzenie serdecznej atmosfery;
-wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną (z mamą, z tatą)
-aktywizowanie do wspólnych działań w małej i dużej grupie.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- bierze aktywny udział w zabawach;
- zna i rozumie cel spotkania z mamą;
- potrafi wyrażać swoje emocje;
- czerpie radość ze spotkania i z zabawy z mamą;
Metoda: Pedagogiki Zabawy KLANZA;
Pomoce:
nagrania na płycie CD – „Le Bastringlo”, „Jedziemy do Honolulu” „Pingwinki”, „Lambada” , „Dudlebska polka”, „Samoloty”, „Czarowanie”, „Spotkanie”, „Moja mama przyjaciółka”; gazety,
przygotowane statki z gazet (1 na parę),wizytówki dla mam i dzieci, taśma papierowa, nożyczki, balony, medale – „Super tancerz”
Formy pracy: z całą grupą, w małych grupach,
Literatura:
-„ Tańce i zabawy dla grupy” wydawnictwo KLANZA, B. Weiser, E. Weiligenbrunner, R. Rabenstein, T. Wimmer
- materiały z warsztatów "Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym"


PRZEBIEG SPOTKANIA:

1. Wizytówki. Dziecko i mama wpisują do przygotowanych serduszek swoje imiona i przyklejają je do bluzek (tak aby były widoczne);
Część wstępna
1. Powitanie.
Witamy uczestników w taki sposób, aby wszyscy czuli się powitani. Osoby, których dotyczyły słowa powitania, wykonują krok do przodu;
Witam tych, którzy...
- mają dobry humor,
- tych, którzy przybyli pieszo,
- tych, którzy przyjechali samochodem,
- tych, którzy przyjechali autobusem,
- tych, których imiona mają w sobie literę „a” itd.

2. Taniec na powitanie - „Le Bastringlo” (KLANZA) Dzieci i mamy dobierają się parami.
W części pierwszej tańca 5 razy uderzamy dłońmi o uda – 3 razy uderzamy w dłonie partnera (powtarzamy wszystko 4 razy).
W drugiej części łapiemy partnera pod ramię (haczyk) i podskokami kręcimy się w kółko. Następnie szybko szukamy nowego partnera.
Część właściwa:
Kochane mamy, drogie dzieci - zapraszam was w podróż dookoła świata. Organizatorzy wycieczki zapewniają, że będzie ona bardzo interesująca, pozwoli nam ona lepiej się poznać i na nowo odkryć nas samych, potrzebny nam będzie jedynie ... DOBRY HUMOR no i jakiś środek transportu...

1. LATAJĄCY DYWAN
Mamy i dzieci zostają podzielone na 4 grupy. Każda z grup otrzymuje gazety, taśmę klejącą, nożyczki. Zadaniem każdej z grup jest wykonanie czarodziejskiego, latającego dywanu. Gdy dywan jest już gotowy, grupy przy muzyce („Jedziemy do Honolulu” KLANZA ) poruszają się z nim po sali zgodnie z instrukcjami nauczycielki (na palcach, w przysiadzie, ze zmianą nachylenia dywanu )
Wizyta na Antarktydzie:

2. PLĄS PINGWIN
Wszyscy ustawiają się w rzędzie – za nauczycielką i przy piosence „Pingwin” poruszają się po sali. Nauczycielka tworzy „ślimaka”, zmniejszając miejsce do tańca, tak, że po dłuższej chwili taniec staje się niemożliwy.

3. KRA LODOWA (wykorzystanie latających dywanów) („Spotkanie” Klanza )
Na Antarktydzie nie ma wielu środków transportu, dlatego też, aby wyruszyć w dalszą drogę, dzieci i mamy stają w gromadzie na krze lodowej (każda grupa na swoim latającym dywanie), wcielając się w rolę podróżujących pingwinów. Nauczycielka odrywa wystające fragmenty kry, na której nikt nie stoi – kra lodowa topi się pod wpływem promieni słonecznych. Zabawa kończy się w momencie, gdy kra jest w całości zakryta przez pingwiny i już się nie rozpuszcza lub gdy wszystkie pingwiny powpadały do wody, nie mając miejsca na krze, na którym mogły by się schronić.
Wizyta w Ameryce Południowej (Boliwia):

3. TANIEC Z KOKOSEM (z balonami) („Lambada” – KLANZA)
Taniec ten odbywa się w parach. Każda para otrzymuje jeden balon – „Kokos”. Przy wesołej, skocznej muzyce pary tańczą z balonami np. między głowami, brzuchami, kolanami. Muszą to jednak robić tak, aby balon nie upadł, jeżeli upadnie, para ta odpada. Ostanie pary, które zostaną, otrzymują nagrody.
4. MORSKI REJS ( gazetowe statki)
Przed opuszczeniem Boliwii, każde dziecko i mama przygotowuje sobie statek z gazety. Trzymając statek w ręce, dzieci poruszają się po sali, naśladując się poruszanie się statku po falach morskich. W pewnym momencie zrywa się sztorm na oceanie, w czasie stateczki tracą rufę (tył statku), dziób (przód statku) oraz maszt. Pasażerom nie zostaje nic innego, jak założyć kamizelki ratunkowe (rozłożone gazety).

5. PODRÓŻ PONTONEM - ( „Dudlebska polka” KLANZA) , dzieci i mamy w kamizelkach ratunkowych, dmuchają ponton, a następnie płyną nim do kolejnego kontynentu.
Wizyta w Australii:

6. KANGURY – Przewodnik wycieczki (nauczyciel) proponuje naukę kangurzych skoków. Na początku uczestniczy wycieczki skaczą sami – zgodnie z instrukcjami nauczycielki. Następnie skaczą „Kangury z mamą” – czyli dwie osoby razem. Ostatnim etapem są skoki „Mamy kangurzycy z dzieckiem w torbie”.

7. SAMOLOTY – zabawa integracyjna (KLANZA), dzieci wraz z mamami odlatują z Australii.
Wizyta w Ameryce Północnej:

8. POLOWANIE - Na tym obszarze mieszkają Indianie, u których spędzimy najbliższe chwile. Dzieci, wspólnie z mamami tworzą krąg na dywanie. Wspólnie z zamieszkującymi tu Indianami wybiorą się na polowanie. (Mamy i dzieci wykonują czynności o których opowiada nauczycielka)

9. CZAROWANIE – Powrót do Europy Powrót do Polski w czarodziejski sposób.
Zakończenie:
Witam ponownie w naszym przedszkolu. Na zakończenie naszej podróży, dla wszystkich gości (mam) została przygotowana niespodzianka:

10. „Moja mama przyjaciółka” – włączenie mam do wspólnej zabawy przy piosence przygotowanej przez dzieci, wręczenie mamom upominków (kwiaty w wazonach) i portrety.

11. PORTRETY - Każda mama obserwując wystawę pt. „Portret mojej Mamy” ma za zadanie ustawić się obok własnego portretu.

12. PODZIĘKOWANIE ZA WSPÓLNĄ PODRÓŻ

13. POCZĘSTUNEK – dzielenie się wrażeniami po zakończonej podróży.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.