X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22447
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Milutki przyjaciel - scenariusz z okazji Dnia Kota

Temat: Milutki przyjaciel

Cele ogólne:
- wdrażanie do szanowania istot żywych
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy
- rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej
- rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej

Cele szczegółowe:
- dziecko potrafi dokończyć zdanie według własnego pomysłu
- dziecko uczestniczy w zabawach ruchowych
- dziecko potrafi znaleźć pasujący cień do obrazka
- dziecko wykonuje kota z papierowych talerzyków


Przebieg zajęć:
1.Powitanie z maskotką kotkiem - zwrócenie uwagi dzieci na dzisiejsze święto, rozmowa nt. właściwego zachowania w stosunku do zwierząt.
Krótka opowieść o różnych rasach kotów w oparciu o książkę „Koty”.
2.Zabawa ruchowa „Kotek” - dzieci według rymowanki śpiewają i wykonują odpowiednie ruchy:
Tak cichutko chodzi, że go nikt nie słyszy.
Więc dlatego nawet nie słyszą go myszy.
Małe kółeczko, duże kółeczko,
jedno uszko, drugie uszko,
trzy wąsiki z jednej strony, trzy wąsiki z drugiej strony
i ogonek zakręcony.
To jest kotek tyłem odwrócony.
3. Zabawa językowa - dzieci siedzą w kole i podają sobie maskotkę kotka, kończąc zdanie „Kot jest...”.
4. Zabawa „Kot szuka zabawki” - labirynt, na kartkach w parach, dzieci próbują doprowadzić kota do zabawki myszki.
5. Maskotka kotek wspólnie z dziećmi opowiada, po czym poznać kota - na podstawie planszy oraz własnych doświadczeń dzieci.
6. Zabawa „Kocie ślady” - dzieci idą po kocich śladach rozłożonych w Sali przez nauczyciela, docierają do worka, gdzie ukryte są obrazki przedstawiające znane koty (z książek oraz bajek telewizyjnych), odgadują imiona tych kotów.
7. Zabawa orientacji przestrzennej - dzieci siedzą w kole, nauczyciel kładzie krzesełko oraz kota w różnych miejscach w stosunku do krzesła, zadaniem dzieci jest określić położenie kota, używając przyimków „nad, pod, obok” itp.
8. Zabawa spostrzegawczości wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej „Gdzie jest kot?” - nauczyciel pokazuje obrazki kotów,
a zadaniem dzieci jest dojście na czworaka do odpowiedniego cienia umieszczonego na rysunkach w różnych miejscach sali.
9. Praca plastyczna „Kot” z rolki papierowej - z użyciem farb oraz papieru kolorowego i nożyczek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.