X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22360
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W zakładzie krawieckim - scenariusz

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w dn. 12.11.2013r. w gr. 5-latków

TEMAT:,, W zakładzie krawieckim”

CELE OGÓLNE:
1. Poznanie pracy krawcowej- bogacenie słownictwa związanego z jej pracą
2. Rozwijanie zainteresowań plastyczno- konstrukcyjnych
3. Wdrażanie zasad ostrożnego obchodzenia się z niebezpiecznymi przedmiotami ( igła, szpilka, nożyczki)

CELE OPERACYJNE:
- reaguje na polecenia nauczyciela w trakcie zabawy
- odpowiada na pytania dotyczące tekstu wiersza
- naśladuje pokazane na ilustracjach czynności
- rozpoznaje za pomocą dotyku przybory krawieckie
- segreguje przybory krawieckie na gładkie i kłujące
- wyszywa włóczką papierowy szablon i ozdabia wg własnego pomysłu

METODY:
Metody czynne: kierowania własną działalnością dziecka, zadań stawianych dziecku
Metody słowne: rozmowa, objaśnienia i instrukcje

FORMY PRACY:
-indywidualne
- grupowe
- zbiorowe
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Plakat z odrysowanym konturem dziecka, wiersz, ilustracje, przybory krawieckie, włóczka, szablony papierowe, kredki.


PRZEBIEG:
1. Zabawa integracyjna ,,Projektanci”
Grupa otrzymuje plakat z odrysowanym dzieckiem i wszyscy kolejno dorysowują fragment garderoby, aż do całkowitego ,,ubrania” postaci.
2. Słuchanie wiersza H. Ożogowskiej ,, Krawcowa” – rozmowa na temat utworu
dotycząca pracy krawcowej.
3. ,,Co robi krawcowa?” – zabawa w parach z wykorzystaniem ilustracji. Dzieci naśladują pokazane na ilustracjach czynności
- branie miary
-przygotowanie wykroju
- wycinanie materiału
- szycie
- przymiarka
4. Zabawa dydaktyczna ,,U krawcowej”- rozpoznawanie za pomocą dotyku przyborów
krawieckich.
5.Segregowanie przyborów krawieckich na gładkie i kłujące. Zwrócenie uwagi na
ostrożne obchodzenie się z niebezpiecznymi przedmiotami t.j. nożyczki, igła, szpilka.
6. Ćwiczenia dźwiękonaśladowcze ,, ciach, tur”
7. Kącik plastyczny- wyszywanie włóczką szablonu papierowego (spodnie, sukienka) i
Ozdabianie wg pomysłu dzieci.
8. Wystawa prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.