X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22244
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"U babci i dziadka" - słuchanie bajki "Dróżka w lesie" W. Bieriestowa. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
przeprowadzonych 20.01.14. w grupie dzieci 4-5-6 letnich przez mgr Monikę Kuźmicz – opiekun stażu

Temat zajęć: „U babci i dziadka”- słuchanie bajki „Dróżka w lesie” W. Bieriestowa. Ustalenie wydarzeń i wyodrębnienie postaci. Wykonanie laurki dla babci i dziadka. Doskonalenie uważnego słuchania tekstów literackich , kształcenie umiejętności okazywania serdeczności i miłości bliskim.
Cele: - wzmacnianie więzi rodzinnych
- poznawanie i przestrzeganie tradycji i zasad obowiązujących w życiu rodzinnym
- rozwijanie umiejętności redagowania wypowiedzi na podany temat
- kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego- ustalenie kolejności zdarzeń w utworze
- inscenizowanie utworu literackiego w zabawie ruchowej
- estetyczne wykonanie prac plastycznych
Formy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne: bajka W. Bieriestowa „Dróżka w lesie”, wyliczanka „Ten paluszek...”, kartki z rysunkiem dłoni, CD, kartki z bloku, różne materiały do laurek, wstążki, klej, nożyczki


Przebieg zajęć:
I.Zajęcia wprowadzające:
1. „Ten paluszek...”- zabawa paluszkowa w formie wyliczanki wg M. Bogdanowicz. Ilustrowanie tekstu wyliczanki rysunkiem. Dorysowanie do konturów dłoni odpowiednie główki członków rodziny. Ustalenie hierarchii w rodzinie.
2.„Wyprawa do dziadka gajowego ”- zabawa dźwiękowo-naśladowcza
3.„Droga do babci”- próby opisywania mojej drogi do domu babci z uwzględnieniem przyimków położenia w przestrzeni: za, do ,od, obok, nad, pod.

II. Zajęcia główne:
1. „Dróżka w lesie”- słuchanie bajki W. Bieriestowa w przekładzie W. Grodzieńskiej. Omówienie treści tekstu, ustalenie i wyodrębnienie postaci. Wyjaśnienie dlaczego propozycje dawane dzieciom przez zwierzęta nie były dobre.
2. „Laurka dla babci i dziadka”- wykonanie z kartonu laurki, rysowanie portretu babci i dziadka, wyklejanie i ozdabianie postaci kawałkami materiału, wstążkami, tasiemkami. Estetyczne wykonanie prac.

III. Zajęcia końcowe:
1.„Jaka jest moja babcia?”- wypowiedzi dzieci na temat swoich babć i dziadków, co robią, czym się zajmują, co lubię robić z babcią...
2. „Ulubione zajęcia babci i dziadka”- scenki pantomimiczne.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.