X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22040
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Utrwalenie pojęć dotyczących stosunków przestrzennych - scenariusz zajęć

Temat zajęć: Utrwalenie pojęć dotyczących stosunków przestrzennych

Grupa wiekowa: 6-latki
Ilość dzieci: 12
Czas trwania zajęć: 30 min

Cele wychowawcze: - wdrażanie do aktywnego udziału w zajęciach
- wdrażanie do wykonywania poleceń nauczyciela

Cele dydaktyczne:
- dziecko potrafi: - prawidłowo stosować określenia kierunków w przestrzeni: w prawo, w lewo,do przodu,do tyłu, góra,dół
- wykonać wizytówkę
- poruszać się zgodnie ze słowami piosenki

Formy pracy: indywidualna, grupowa

Metody pracy: poglądowa ( prezentacja obrazków), aktywizujące ( praca przy stolikach, zabawy ruchowe)

Środki dydaktyczne: chusta Klanzy, obrazki przedstawiające rozwiązania zagadek: morze, pirat, statek, skrzynka za „skarbami”, białe kartki ksero , kredki, płyta CD z piosenką „Kołyszemy się”


Przebieg zajęć
1. Powitanie - zabawa „Powitanie z chustą” – osoby witane przez prowadzącego przebiegają pod chustą uformowaną na spadochron. Prowadzący może witać w następujący sposób: Witam dzieci które wstały lewą nogą, witam te dzieci, które maja coś czerwonego, witam te dzieci które przyszły na piechotę do przedszkola itp. – czas 3 min.

2.Rozwiązywanie zagadek słowno – obrazkowych ( morze, statek, pirat) wyjaśnienie znaczenia słowa „burta”. Czas 4 min.

3.Zabawa pt. „Statek” – dzieci stoją na środku sali, jedno za drugim. Przed nimi stoi nauczyciel, który wydaje polecenia „Na prawą burtę” lub „Na lewą burtę”, dzieci przemieszczają się na odpowiednią stronę sali. Nauczyciel może utrudnić zabawę. Przy wydawaniu poleceń wskazuje on lewą lub prawą stronę sali tak aby zmylić dzieci. Czas: 4 min.

4.Zabawa pt. „Skarb”. Dzieci – „piraci” idąc za wskazówkami nauczyciela np. „dwa kroki w prawo, trzy kroki do przodu, dwa kroki w lewo, krok do tyłu” itp. docierają do ukrytego (pod stolikiem czy za fotelem) „skarbu”. Skarb musi być jakąś nagrodą dla dzieci za ich trud włożony w poszukiwania np. skrzynka z różnymi „skarbami”. Czas 3 min.

5.Praca przy stoliku – tworzenie „Wizytówek” – nauczyciel podaje polecenia narysowania odpowiedzi zgodnie ze schematem: środek kartki – ulubiony kolor, lewa część dolna - ulubiona potrawa, prawa część dolna – ulubione zajęcie, lewa część górna – ulubiony kwiat, prawa część górna – czego nie lubię
Czas: 10 min.

6.Zabawa ruchowa- naśladowcza – dzieci zakopują „na wyspie” butelki z wiadomościami - swoimi wizytówkami. Czas: 2 min.

7.Zabawa ze śpiewem ( znana już) „Kołyszemy się” . Dzieci „piraci” śpiewają piosenkę wykonując czynności, o których mowa w piosence:
Na prawo, na lewo się kołyszemy
na prawo, na lewo kołyszmy się.
Do przodu, do tyłu się kołyszemy
do przodu, do tyłu kołyszmy się.
Do góry i na dół razem stajemy,
do góry i na dół jak dobrze nam.
Czas: 2 min.

8.Zakończenie – zabawa z chustą pt. „Morze” – kołysanie chustą i tworzenie fal. Dzieci „piraci” udają się w poszukiwaniu kolejnej wyspy.
Czas: 3-4 min.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.