X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22014
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na pomoc fantazji - scenariusz zajęć

Temat: Na pomoc Fantazji
- scenariusz zajęć dla dzieci 4 letnich z wykorzystaniem chodnika sensorycznego.

Cele:
- rozwijanie zainteresowania książką;
- rozwijanie wyobraźni;
- kształcenie umiejętności pracy zespołowej;
- rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej;
- integracja zespołu;
- stymulacja sensoryczna.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie
- witam tych, którzy lubią bajki
- witam tych, którzy lubią słuchać czytanej im bajki

2. Wprowadzenie do zajęć - wysłuchanie opowiadania o Krainie Fantazji

Kraina Fantazji to świat baśniowych postaci i stworów. Ponieważ wiele dzieci coraz mniej czyta książki, a za dużo czasu poświęca na oglądanie bajek w telewizji i komputerze, istnienie tej krainy jest zagrożone. Bohaterowie książek czują się zapomniani, niechciani i powoli znikają.
Dzieci pomóżcie im, uratujcie Krainę Fantazji.

3. Rozmowa nt opowiadania:
- Kto mieszka w Krainie Fantazji?
- Dlaczego istnienie Krainy jest zagrożone?
- Dlaczego książki są ciekawe?
- O czym można się z nich dowiedzieć?
- Kto czyta dzieciom książki?

4. Na pomoc Fantazji – misja ratunkowa (sformowanie 2 grup, wybór przewodników)
Na środku sali zostaje ustawiony most z elementów chodnika sensorycznego. Dzieci (na bosaka lub w skarpetkach) ustawiają się w zespołach po obu stronach mostu (zespoły przechodzą na zmianę). Ich zadaniem jest przeprawić się bezpiecznie na drugi koniec, tak, aby nikt z zespołu nie spadł z mostu. W drodze czyhają na uczestników różne niespodzianki i przygody.
- Niespodziewanie zapada noc – dzieci mają zawiązane oczy, przechodzą przez most trzymając się za ręce.
- Zakręcony most – tajemniczy most zmienia swoje położenie – tylko przewodnik może przez niego przeprowadzić – most ustawiony jest w literę ”S”. Dzieci mają zawiązane oczy, przewodnik, trzymając dzieci za rękę przeprowadza je przez most.
- Anomalia pogodowe - śnieg zasypuje most, który można pokonać tylko na nartach. Dzieci pokonują most mając związane nogi; muszą poruszać jednocześnie ta samą nogą.
- Spotkanie – na bardzo długim moście spotykają się dwie ekipy, żadna nie ma możliwości się wycofać - oba zespoły idą równocześnie, wymijając się na moście
- Oślepiające słońce – słońce oślepia ratowników, dzieci poruszają się tyłem.
- U źródeł – ostatni most okazuje się za krótki, można go jednak rozbudować – oba zespoły łączą się i stają po jednej stronie mostu, a następnie wchodzą na most (wszyscy). Dziecko znajdujące się na końcu bierze ostatni element mostu i podaje go do przodu (każdy misi wziąć udział w podawaniu elementów). Dziecko stojące z przodu kładzie element na początku mostu, dzięki czemu wszyscy mogą zrobić kolejny krok. W ten sposób przekazywane są kolejne elementy mostu, aż wszyscy uczestnicy dotrą do wyznaczonego miejsca.

5. Fantazja uratowana – odnalezienie książek
6. Podsumowanie zajęć – rozmowa nt wykorzystania książek, oglądanie odnalezionych książek.
7. Ewaluacja
Czy jesteś zadowolony z zajęć?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.