X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21863
Przesłano:

Konspekt zajęć z wprowadzenia gestów Makaton w oddziale dla dzieci z autyzmem

1. Cel: Wprowadzenie gestów: jeździć na sankach, na łyżwach, na nartach
2. Dla kogo : dzieci w wieku przedszkolnym
3. Potrzebne obiekty: płyta CD Śpiewanki pokazywanki, ilustracje przedstawiające sporty zimowe, narty, łyżwy, sanki
4. Przebieg zabawy/nauki

• „Buch w śnieżny puch”
Rzucamy śnieżkami raz i dwa udajemy rzucanie śnieżkami
Wsiadamy na sanki, ty i ja trzymamy się za ręce i kucamy
Jedziemy na nartach, nagle co za pech wstajemy, przyciągamy skrzyżowane ręce Bęc i buch, bęc i buch w śnieżny puch upadamy na podłogę, robimy aniołka na
„śniegu”

• Oglądanie ilustracji przedstawiających ludzi uprawiających sporty zimowe: jazda na sankach, na łyżwach, na nartach.
• Oglądanie przyniesionych przez nauczyciela nart, sanek i łyżew: próby opisania ich wyglądu, doświadczenie faktur materiałów, z jakich zostały zrobione
• Dobieranie sprzętów do odpowiednich ilustracji sportów
• Dzieci ruchem próbują przedstawić wybrany sport zimowy. Nauczyciel proponuje gest.
• Nauczyciel przedstawia gest, dzieci wskazują odpowiednie ilustracje.
• Nauczyciel lub jedno dziecko wykonuje gest, reszta dzieci naśladuje ruchem daną aktywność

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.