X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21843
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W pasiece - konspekt zajęć

CELE:
1. Umiejętność wysłuchania w skupieniu opowiadania, obejrzenia filmu oraz odpowiadania na pytania nauczyciela dotyczące jego treści.
2. Poznanie właściwości miodu.
3. Zapoznanie ze sposobem powstawania miodu.
4. Poznanie trybu życia pszczół.
5. Zapoznanie z pracą pszczelarza.
6. Zapoznanie z obrazem graficznym głoski u.
7. Umiejętność podania nazw przedmiotów, imion rozpoczynających się od głoski u.
8. Umiejętność wykonania zadania w kartach pracy.
9. Aktywny udział w zabawie ruchowej.

PODSTAWA PROGRAMOWA:
Dziecko:
1. zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, stara się mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym;
2. mówi płynnie, niezbyt głośno, dostosowując ton głosu do sytuacji;
3. uważnie słucha, pyta o niezrozumiałe fakty i formułuje dłuższe wypowiedzi o ważnych sprawach;
4. przewiduje, w miarę swoich możliwości, jakie będą skutki czynności manipulacyjnych na przedmiotach (wnioskowanie o wprowadzanych i obserwowanych zmianach);
5. dba o swoje zdrowie; zaczyna orientować się w zasadach zdrowego żywienia;
6. wymienia rośliny i zwierzęta żyjące w różnych środowiskach przyrodniczych, np. na polu, na łące, w lesie;
7. wie, jakie warunki są potrzebne do rozwoju zwierząt (przestrzeń życiowa, bezpieczeństwo, pokarm) i wzrostu roślin (światło, temperatura, wilgotność);
8. potrafi wymienić zmiany zachodzące w życiu roślin i zwierząt w kolejnych porach roku; wie, w jaki sposób człowiek może je chronić i pomóc im, np. przetrwać zimę.
9. potrafi uważnie patrzeć (organizuje pole spostrzeżeniowe), aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach;
10. interesuje się czytaniem i pisaniem; jest gotowe do nauki czytania i pisania;
11. dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania;
12. uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, sali zajęć, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej.

METODY:
• słowna,
• zadaniowa,
• zabawowa,

FORMY:
• zbiorowa,
• indywidualna,

MIEJSCE:
• klasa szkolna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• zdjęcia: ul, pasieka, pszczoła, osa, pszczelarz, plaster miodu, miód,
• laptop,
• gazetka ścienna – tematyczna,
• miód, wafelki, łyżeczki plastikowe, serwetki,
• opowiadanie „Pszczółki” T. Jabłońskiego.
• piosenka „Pszczółka Maja”,
• kredki, ołówki,
• odtwarzacz, płyta CD.


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Wysłuchanie piosenki „Pszczółka Maja”.
2. Rozmowa na temat dzisiejszych zajęć. Zapoznanie dzieci z przebiegiem zajęć.
3. „Pszczółki” – słuchanie opowiadania Tomasza Jabłońskiego. Uważne słuchanie utworu i udzielanie odpowiedzi na pytania.
4. „W pasiece” – praca z obrazkiem. Zapoznanie z rodziną pszczelą.
5. Obejrzenie filmu pt. „Jak powstaje miód”. Rozmowa na temat filmu.
6. Degustacja miodu. Poznanie właściwości miodu
7. Poznanie obrazu graficznego głoski u – litery u, U.
8. „Ule” – wykonanie zadania w kartach. Nalepianie na fotografiach brakujących fragmentów. Próba samodzielnego rysowania ula.
9. Ocena prac i aktywności dzieci.
10. Podsumowanie zajęć.
11. „Pszczółki” – pantomima.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.