X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21578
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu. Scenariusz uroczystości 2011

Scenariusz uroczystości
„Dzień Pluszowego misia w przedszkolu”
Opracowały: Danuta Rzepka, mgr Anita Michałowska
Miejsce: sala gimnastyczna.
Uczestnicy: dzieci ze wszystkich grup wiekowych.
Cel uroczystości:
• przybliżenie dzieciom postaci maskotki misia,
• integracja dzieci z różnych grup wiekowych,
• doskonalenie umiejętności współdziałania w grupie,
• wytworzenie radosnego nastroju.
Przebieg:
I. Wprowadzenie.
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotykają się na holu przedszkola. Dwóch prowadzących nauczycieli, którzy są przebrani za Kubusia Puchatka i Misia Uszatka wybiegają i wołają się nawzajem z różnych pomieszczeń przedszkola. Następnie następuje dialog, który między sobą prowadzą misie.
- Misiu tak długo cię szukałem gdzie byłeś.
Po chwili misie orientują się, że wokół nich są dzieci i zdziwieni pytają się kto to jest?
Jeden z prowadzących pyta się dzieci:
• z jakich bajek są misie,
• próbują opisać ich wygląd,
• co jedzą misie.

II. Misie zapraszają dzieci do swojej krainy – krainy bajek.
Dzieci wraz z prowadzącymi i nauczycielami udają się do krainy bajek (sala gimnastyczna), gdzie przygotowana jest tęcza. Uczestnicy zabawy wchodzą na kolor paska w takim samym kolorze jak emblemat misia, który mają na szyi i śpiewają wybraną przez grupę piosenkę.
III. Zabawa w poszukiwanie zagubionej beczułki miodu.

1. Dzieci odsłaniają pierwszą beczułkę, w której jest napis ,,Niesamowite figurki”. Dzieci swobodnie tańczą ze swoją maskotką do muzyki pt. ,,Poznaj misia”. Natomiast na pauzę w muzyce wymyślają wraz ze swoim misiem (maskotką) niesamowita figurkę.

2. Kolejna beczułka z napisem puzzle. Dzieci układają puzzle – misia pociętego na części. Otrzymują tyle części puzzli ile mają lat (3 latki – 3 części, 4 latki – 4 części, 5 latki – 5 części, 6 latki – 6 części).

3. Kolejna beczułka z napisem Zabawa pt. ,,Mały i duży miś.” Każda grupa otrzymuje jednego misia. Następnie dzieci układają misia według wielkości np. od największego do najmniejszego.

4. Kolejna beczułka zagadki muzyczne pt. ,,Z jakiej bajki”
• Kubuś Puchatek
• Miś Uszatek
• Miś Colargol
• Gumisie

5. Znalezienie beczułki z napisem ,,Małe co nieco.”

IV. Zabawa ruchowa z piosenką pt. ,,Misie dwa”.
Misie dwa, misie dwa, misie dwa
Szarobure, szarobure ody dwa
Jak te misie się kochają i noskami dotykają
misie dwa misie dwa misie dwa.
V. Zabawa muzyczna przy piosence „Zatańcz z misiem.”
Podczas trwania piosenki o misiu odtwarzanej z płyty CD dzieci tańczą w parach ze swoją maskotką – misiem.

VI. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Niedźwiadek” – dzieci ustawiają się
w kole i pokazują gestem śpiewany tekst:

PRAWA ŁAPKA,
LEWA ŁAPKA,
JA JESTEM NIEDŹWIADEK.
PRAWA NÓŻKA,
LEWA NÓŻKA,
A TO JEST MÓJ ZADEK.
LUBIĘ MIODEK,
KOCHAM MIODEK,
I KRADNĘ GO PSZCZÓŁKOM
PRAWĄ ŁAPKĄ,
LEWĄ ŁAPKĄ,
ALBO WCIĄGAM RURKĄ.

VII. Ćwiczenia relaksacyjne i spokojna aktywizacji pt. ,,Miś odpoczywa” do muzyki Ludwika Van Beethovena pt. ,,Do Elizy”.

VIII. Zakończenie i do zobaczenia za rok.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.