X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21529
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Spacer z małym jeżem - scenariusz zajęć w sali sensorycznej

Temat: „Spacer z małym jeżem”

Cele ogólne:
- rozwijanie zmysłu dotyku, słuchu, wzroku, smaku
- usprawnianie motoryki małej, koordynacji wzrokowo ruchowej
Cele poznawcze:
- nawleka korale na kabelek
- segreguje przedmioty według kształtu
- pokonuje tor przeszkód
- współdziała z grupą
- ruchem inscenizuje piosenkę
Metoda:
- polisensoryczna
- aktywizująca
Forma:
- zespołowa
Pomoce dydaktyczne:
- sprzęt Sali sensorycznej: kula obrotowa, tablica interaktywna, tor światło dźwiękowy, światłowody,sprzęt rehabilitacyjny do toru przeszkód
- liście, kasztany
- korale
- płyta CD
- maskotka jeża


Przebieg zajęć:
- dzieci siedzą w kole N. wita się z nimi trzymając świeczkę w ręku (wymienia kolejno imię dz.)
- N. opowiada historię o małym jeżyku:
Mały jeżyk wyszedł na spacer, spojrzał w lewo, spojrzał w prawo, spojrzał w górę i zobaczył na niebie kolorowe światełka(dz. leżą na podłodze i oglądają kolorowe światełka na suficie w tle słychać muzykę relaksacyjną), gdy się podniósł podszedł do dzieci i się z nimi przywitał ( dz. dotykają jeżyka wskazują części ciała jeżyka przy piosence „ Kolce jeża”) nagle jeżyk pomyślał, że za daleko oddalił się od domu i nie wie jak wrócić ma do swojej norki, poprosił, więc dzieci, aby pomogły mu odnaleźć drogę do domu. (Dz. podchodzą do tablicy interaktywnej, następnie przechodzą przez tor światło dźwiękowy, kolejnie przez ścieżkę ( mata rehabilitacyjna, kamienie rehabilitacyjne o różnych fakturach) dotykają światłowodów. Nagle jeżyk zauważa kosz wspólnie z dz. oglądają jego zawartość, wąchają olejku o zapachu lawendy, a z kulek robią korale (nawlekanie korali na kabelek)następnie smakują miód, wyjmują pojemnik z liśćmi i kasztanami. Jeżyk prosi je, aby dzieci zrobiły z nimi porządek i je posegregowały ( segregacja przedmiotów według przeznaczenia). Jeżyk odnajduje swój domek, ale stwierdza, że za mało ma liści w norce i prosi, aby dzieci dały mu trochę listków, a następnie prosi, aby dz. go przykryły liśćmi, bo jest już zmęczony i chce zasnąć na zimę ( dz. przykrywają jeżyka liśćmi) i żegnają go piosenką „ Kolce jeża”.
Pożegnanie:
- dzieci siedzą w kole i wspólnie gaszą świeczkę
- N. informuje dzieci, że w ten sposób żegna się z nimi i dziękuje im, że pomogły jeżykowi odnaleźć drogę do domku i w ten sposób zasłużyły na nagrodę ( serduszko z jeżykiem).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.