X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21457
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Życie w Smokolandii - zabawy dydaktyczne - konspekt zajęcia otwartego dla rodziców

Temat : Życie w Smokolandii - zabawy dydaktyczne.

Grupa : dzieci5-6-letnie

Cele dydaktyczne :
-doskonalenie umiejętności analizy i syntezy słuchowej i wzrokowej wyrazu,
-rozwijanie umiejętności: tworzenia i odczytywania wyrazów, podziału wyrazów na sylaby; układanie wyrazów zawierających podaną sylabę,
-zachęcanie do czytania poprzez zabawę,
-nabywanie umiejętności czytania ze zrozumieniem ich treści
-doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 10.

Cele wychowawcze :
-rozwijanie umiejętności pracy w zespole
-wdrażanie do zgodnego współdziałania w zabawie
-wytwarzanie atmosfery wspólnej, dobrej zabawy.

Metody :
-rozmowa
-zadań stawianych dzieciom
-pokaz
-środki żywego słowa

Formy pracy :
-indywidualna
-zbiorowa
-grupowa

Środki dydaktyczne :
smocze czapki wykonane przez dzieci na zajęciach plastycznych z gazet, kolorowego papieru i bibuły; wiersz "Podróż do Smokolandii"M.Orzechowska, D.Raczyńska; kartoniki z literami i wyrazami, obrazki, koska z kartonikami z sylabami, płyta CD z piosenką "Smok Rock"; tace; kartoniki z cyframi , znaczki ze smokami.


Przebieg zajęcia :
1.Dzieci stoją w dużym kole, a nauczyciel wymawia zaklęcie - recytuje wiersz "Podróż do Smokolandii" M.Orzechowskiej i D.Raczyńskiej, dzięki któremu dzieci przenoszą się do Smokolandii(dzieci wykonują czynności, o których mowa w wierszu).

Kto chce smoczy kraj odwiedzić,
musi wszystkie słowa śledzić.
I uwierzyć w dobre smoki,
robiąc czarodziejskie kroki :
prawą nogą zaczynamy
i dwa kroki w przód stawiamy,
jeden obrót wokół osi,
każdy ręce w górę wznosi.
Gdy trzy razy przyklaśniecie
w smoczym świecie się znajdziecie.

Nauczyciel informuje dzieci, że dzięki zaklęciu przeniosły się do smoczej krainy i zamieniły się w smoki. W Smokolandii grzeczne smoki bawią się w takie zabawy, w które i my będziemy się bawić.
Rozdanie dzieciom smoczych czapek, które dzieci wykonały na zajęciach plastycznych.

2.Wspólne układanie na tablicy wyrazów : Smokolandia i smoki z kartoników z literami. Wyjaśnienie, dlaczego Smokolandia piszemy wielką literą.

3.Ile głosek ma nazwa obrazka - rozdanie dzieciom obrazków (obrazki z lalką, osą, klockami itp.). Dzieci dzielą nazwy obrazków na głoski i je przeliczają. Następnie umieszczają obrazek na tacach z odpowiednią cyfrą.

4.Zabawa ruchowa ::Smoku, smoku nasz malutki, rośnij duży, okrąglutki. Smok nasz rośnie ponad miarę. To jest smok na wielką skalę."

5.Literkowa kostka - gra kostką. Dzieci rzucają kostką, na której umieszczone są kartoniki z sylabami i mówią słowo, które zawiera daną sylabę.

6.Rozdanie dzieciom kolorowych kartoników z literami - rozpoznawanie i nazywanie liter.

7.Zabawy przy piosence "Smok Rock"- na przerwę w muzyce dzieci dobierają się wg kolorów kartoników z literami, układają wyrazy oraz je odczytują, a następnie liczą ilość liter w utworzonych wyrazach(na tablicy w sali umieszczone są obrazki i wyrazy do globalnego czytania, z których dzieci krzystają układając wyrazy).

8.Rozdanie znaczków ze smokami - nagroda za aktywny udział dzieci w zajęciu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.