X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21088
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Witamy w przedszkolu - zajęcia adaptacyjne

Temat: „Witamy w przedszkolu”- zabawy integracyjne.


Cele z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego:
Stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych.

Cele ogólne:
Poznawczy: Stwarzanie sytuacji sprzyjających poznaniu przedszkola i jego personelu, nawiązanie kontaktów interpersonalnych.
Kształcący: Kształtowanie umiejętności zgodnej zabawy oraz pracy w grupie bez rywalizacji.
Pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, przezwyciężanie strachu przed nowym otoczeniem.
Rozwijanie wrażliwości muzycznej na muzykę.
Wychowawczy: Wprowadzenie dzieci w dobry nastrój, relaksacje i odprężenie- budowanie poczucia bezpieczeństwa.
Przestrzeganie zasad ustalonych z grupą w sytuacji zadaniowej.
Dbanie o ład i porządek na miejscu pracy.

Metody: obserwacja, objaśnienie, improwizacji ruchowej, metoda zadań stawianych dziecku, praktyczne działanie.
Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa
Pomoce dydaktyczne: pacynki, muzyka na płycie CD i odtwarzacz, wycięte koła, patyczki, kleje, kartony, plastelina.


Przebieg zajęcia:
1. Powitanie dzieci.
Powitanie rodziców i dzieci wręczenie wizytówek, zaproszenie do sali.

2. Swobodne zabawy w sali przedszkolnej.

3. Zabawa ruchowa „Kto przyszedl z...”
- z mamą; z tatą
- kto ma niebieskie oczy; ma brata... itp.

4. Zabawa „Mówiąca piłka”
Dziecko, które otrzymuje piłkę mówi swoje imię i podaję piłkę dalej.

5. Teatrzyk pacynkowy „O Misiu, który bał się iść do przedszkola”
Omówienie treści teatrzyku i zaproszenie do wspólnej zabawy „W co się bawić w przedszkolu?”

6. Improwizacja ruchowa do piosenki „My jesteśmy krasnoludki”

7. Wprowadzenie do zadania plastycznego.
„Małe i duże lizaki”- opisywanie wyglądu lizaka na podstawie obrazka oraz prawdziwego lizaka. Kształtowanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi.

8. Zabawa artykulacyjna „Lizaki”- usprawnianie narządu artykulacyjnego.

9. Działalność plastyczna dzieci.
„Kolorowe lizaki”- wykonanie z okrągłej tekturki, plasteliny oraz patyczka do szaszłyków lizaka. Wdrażanie do wykonania pracy według instrukcji. Doskonalenie sprawności manualnych.

10. Sprzątanie miejsc pracy oraz mycie rąk po skończonym zadaniu.

11. Zakończenie zadania- pożegnanie dzieci i rodziców.
Rozdanie na zakończenie zaproszeń dla dzieci do ponownego przyjścia pierwszego września do przedszkola oraz ulotek na temat: „Jak można ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu?” i „Ubieranie dziecka do przedszkola”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.