X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20630
Przesłano:

Scenariusz zajęć wychowawczych "Lubimy piłkę nożną"

Scenariusz zajęć wychowawczych „Lubimy piłkę nożną”

Cele ogólne:
- Rozwijanie i rozszerzanie pojęć związanych z piłką nożną
- Rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej
- Integracja grupy
Cele szczegółowe:
Wychowanek potrafi -
- wyjaśnić jaka jest rola bramkarza na bramce
- określić która drużyna wygrywa mecz
- wskazać strój sportowy do grania w piłkę
- wskazać kiedy jest gol
- rywalizować indywidualnie i drużynowo
Metody:
- werbalna – rozmowa kierowana
- praktycznego działania- wykonywanie poleceń nauczyciela
Formy:
- indywidualna , zbiorowa (grupowa)
Środki:
Karty ćwiczeń, karton, kredki, klej, naklejki, szpilki, nożyczki, szczypce, pojemniki, słoiki, orzechy, zestaw do piłkarzyków, strój sportowy, piłki
Czas zajęć:
60 do 75 minut
Miejsce zajęć:
Świetlica grupy VII , podwórko lub boisko szkolne (przy ładnej pogodzie)

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie się
2. Rozmowa kierowana:
a) Na temat: Co będziemy robić na podwórku wiosną i latem
np. co lubisz robić najbardziej na podwórku? Kopać piłkę, rzucać piłką czy biegać?
b) Pytania i odpowiedzi dotyczące gry w piłkę nożną
wg karty ćwiczeń
3. Wykonanie gazetki tematycznej „Piłka nożna” – ćwiczenie plastyczno-techniczne
a) Kolorowanie rysunków
b) Naklejanie elementów na gazetkę
c) Zawieszenie gazetki i czynności porządkowe
4. „Sztuczna ręka” – ćwiczenia manualne
Wychowankowie podzieleni na dwie drużyny biorą szczypce do ręki i próbuję chwycić orzechy znajdujące się w pojemniku i przenieść je do słoików. Wygrywa drużyna która zrobi to szybciej. Nagrody za pierwsze i drugie miejsca.
5. „Gra w piłkarzyki” – ćwiczenie manualno-ruchowe
a) Wyjaśnienie na czym polega gra
b) Krótki trening
c) Mini zawody (dwa zespoły dwu-osobowe)
d) Ogłoszenie zwycięzców
6. Wyjście na podwórko (boisko szkolne)
a) Wyjaśnienie wychowankom że teraz wychodzimy na podwórko
b) Przypomnienie jak zachowujemy się wychodząc na podwórko
c) Ubranie się odpowiednio (buty itp. )
d) Zbiórka, dobranie się w pary i wymarsz
7. Gry i zabawy na podwórku (boisku szkolnym )
W zależności od warunków – piłka nożna, rzucanie piłką, zabawa w berka
8. Zakończenie zajęć i powrót do świetlicy
a) Zbiórka i dobranie się w pary
b) Przejście do świetlicy
c) Przebranie się i zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.