X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 20626
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wyprawa do lasu - zdobienie bombki według własnego pomysłu. Zajęcia otwarte dla rodziców

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Temat:,,Wyprawa do lasu”-zdobienie bombki wg własnego pomysłu.
Cele ogólne:
-inspirowanie twórczych działań dziecka w zakresie aktywności plastycznej, werbalnej,
ruchowej,
-integrowanie środowiska dzieci i rodziców poprzez stwarzanie im możliwości
wspólnych działań,
-wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną w czasie oczekiwania na Święta Bożego
Narodzenia
Cele szczegółowe:
Dziecko:
-zna tradycje i zwyczaje wigilijne,
-wyraża za pomocą ruchu treść opowiadania,
-rozwija twórczą ekspresję,
Metody:
-podająca:komentarz słowny aktywizujący działalność dzieci i rodziców,
-praktyczna:działalność plastyczna, inscenizacja, śpiewanie kolęd,
-problemowa:realizacja zadań i poleceń nastawionych na osiągnięcie zamierzonego celu,
Środki dydaktyczne:ilustracja choinki,bombki z kartonu,bombki z pytaniami,materiały potrzebne do wykonania dekoracji,życzenia do wklejenia

PRZEBIEG:

1.Przed wejściem na salę rodzice otrzymują wyciętą z kolorowego kartonu bombkę.
Zaproszenie do wspólnej zabawy.
,,Wyprawa do lasu”-opowieść ruchowa nauczycielki, demonstrowanie czynności, które wszyscy powtarzają.
Każdy,kto chce udać się na wyprawę może od razu do nas dołączy
(uderzanie dłońmi o kolana w tempie marsza)
Musimy pokazać, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni
(wszyscy przybijamy sobie piątkę)
W lesie najpierw spotykamy niedźwiedzie, które układają się do snu
(przeciąganie się, ziewanie)
Idziemy dalej, ale musimy przeprawić się przez drewniany mostek
(uderzanie pięściami o klatkę piersiową)
Wśród zeschłych liści mieszkają jeże, słychać ciągły szelest i tupanie
(pocieranie o siebie wewnętrznymi stronami dłoni, tupanie nogami)
Teraz musimy odnaleźć mieszkanie wiewiórki
(zadzieranie wysoko głowy)
W końcu wypatrzyliśmy wiewiórki
(machamy do nich, przesyłamy buziaczki)
Idziemy dalej i natrafiamy na błoto, aby było bezpieczniej będziemy szli parami
(idziemy parami z wysokim unoszeniem kolan)
Wyszliśmy na ścieżkę, czas się osuszyć
( w parach wykonywanie rozgrzewającego masażu pleców i rąk)
W końcu krótki odpoczynek odnalezienie smutnej choinki
(zatrzymujemy się i oddychamy spokojnie)
2.Nauczycielkazaprasza dzieci i rodziców do rozweselenia choinki poprzez zabawę ,,Zgaduj- zgadula ,,Co wiemy o Świętach Bożego Narodzenia?”
Dziecko losuje bombkę z pytaniem, rodzic czyta pytanie i razem odpowiadają.Za prawidłową odpowiedź dziecko dostaje gwiazdkę, a bombkę z pytaniem wiesza na choince.
-Czy potrafisz zaśpiewać kolędę?
-Dla kogo zostawia się miejsce przy stole?
-Co kładziemy pod obrus?
-Czy Pan Jezus urodził się w szpitalu?itp.
3.Chionka ubrana i wesoła, a my zabieramy się do zdobienia własnych kartonowych bombek.
Zadaniem dzieci i rodziców jest ozdobienie bombki wg własnego pomysłu, z wykorzystaniem podanych materiałów.
4.Wspólne kolędowanie po skończonej pracy, robienie pamiątkowych zdjęć.

Opracowała:Ewa Przewłocka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.