X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1955
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć w grupie 4-latków: Jesień w parku

Temat kompleksowy: Jesień w parku

Temat dnia: Jesienne zabawy

Cel ogólny: Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka. Umożliwianie udziału w grach, zabawach ruchowych i gimnastyce. II/8

Cele operacyjne dziecka:

- Potrafi naśladować ruchem ciała „odpoczynek” i „picie wody”
- Wykonuje ćwiczenia zgodnie z poleceniem nauczyciela zachowując prawidłową postawę ciała
- Współpracuje z partnerem podczas wykonywania ćwiczeń
- Ćwicząc zachowuje zasady bezpieczeństwa

Metody:
- Czynna- metoda ćwiczeń, zadań stawianych dziecku do wykonania
- Oglądowa- pokaz
- Słowna- objaśnienia, instrukcje

Formy:
- Praca z całą grupą
- Praca indywidualna

Środki dydaktyczne: Tamburyn, kolorowe szarfy, skakanki, papierowe liście.


Przebieg zajęć:

1. Marsz po okręgu w rytmie tamburyna.
2. Zabawa orientacyjno- porządkowa „ Jesień w parku”

Nauczycielka pociera dłonią o membranę tamburyna. Dzieci – drzewa- stają w lekkim rozkroku, unoszą ręce do góry i naśladują szumiące drzewa.
Na hasło- liście tańczą- dzieci robią delikatne obroty wokół własnej osi do rytmu wygrywanego na tamburynie przez nauczyciela.
Na hasło – żołędzie i mocne uderzenie w tamburyno- dzieci wyskakują w górę i wykonują przysiad.

3.Ćwiczenie dużych grup mięśniowych Pt. „Liść”.

Dzieci poruszają się w dowolnych kierunkach po sali, przeskakując z nogi na nogę. Na hasło- liście lecą- zatrzymują się , unoszą wysoko ręce, następnie powoli przechodzą do przysiadu, opuszczając ręce i głowę .

4.Zabawa z elementem podskoku „Wiewiórki”.

Dzieci – wiewiórki- podskakują pomiędzy dziuplami, rozłożonymi szarfami.
Na hasło- Wiewiórki do dziupli- wskakują do okręgów i wykonują przysiad.

5. Ćwiczenia równoważne „Ścieżka w parku”.

Dzieci stoją w lekkim rozkroku przed skakanką „ścieżką”, Wyciągają ręce w bok i na sztywnych nogach, przenosząc ciężar ciała z lewej na prawą stronę – przesuwają się do przodu.

6. Zabawa z elementem skoku „Kałuże”.

Dzieci drobnymi kroczkami na palcach biegają po Sali, trzymając nad głową parasol – daszek z rąk. Na hasło-uwaga kałuża – zatrzymują się w miejscu i wykonują skoki obunóż.

7. Zabawa orientacyjno- porządkowa „Zbieramy liście”.

Na dywanie leżą rozrzucone liście, dzieci spacerują pomiędzy nimi. Na sygnał nauczyciela każde dziecko podnosi jeden liść. Zabawa trwa do zabrania ostatniego liścia.

8. Marsz uspokajający po okręgu połączony z ćwiczeniami oddechowymi

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.