X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19532
Przesłano:

Konspekt zajęć w ogródku przyinternatowym

Temat zajęć dydaktyczno – wychowawczych w Internacie przy SOSW: Co z tego wyrośnie?

Data: 08.05.2013
Grupa III
Prowadzący: mgr Izabela Korolczuk

Cele zajęć :
Ogólny :
- Kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych. Wdrażanie do troski o środowisko naturalne.
- Poznanie typowych narzędzi ogrodniczych oraz zajęć wykonywanych przez ogrodnika, doskonalenie percepcji wzrokowej i słuchowej.
Rewalidacyjne :
- Ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez dobór odpowiedniego sprzętu i narzędzi ogrodniczych, prawidłowe posianie warzyw.
- Wzbogacanie słownictwa uczniów o nazwy : warzyw, przyborów i narzędzi ogrodniczych itp.
- Usprawnianie czynności posługiwania się przyborami ogrodniczymi.
Operacyjne:
Wychowanek:
• z pomocą nauczyciela rozpoznaje posiane warzywa
• z pomocą nauczyciela przygotowuje ogródek pod zasianie
• z pomocą nauczyciela podlewa posadzone warzywa
• bezpiecznie posługuje się sprzętem ogrodowym
• zna zasady higieny obowiązującej podczas prac w ogródku
• wykonuje czynności porządkowe w ogródku przyinternatowym
• aktywnie współdziała w grupie podczas zajęć.

Formy pracy :
● indywidualna
● zespołowa

Metody pracy :
● słowna ( pogadanka )
● pokaz z instruktażem
● działanie praktyczne

Środki dydaktyczne :
● nasiona warzyw (marchwi, pietruszki, rzodkiewki)
● drobny sprzęt ogrodniczy (gracki, konewka i inne)
● środki czystości.


Przebieg zajęć :

1. Powitanie, wprowadzenie do tematu zajęć.
2. Przypomnienie poprzednich zajęć z zakresu Koła Ekologicznego (sianie kwiatków w doniczkach), obejrzenie ich rezultatów.
3. Omówienie kolejnych etapów siania warzyw w ogródku przyinternatowym, potrzebnych składników i narzędzi pracy. Wyjaśnienie znaczenia wyrazów grządka, nasiono; przypomnienie nazw sianych warzyw, poszczególnych narzędzi ogrodniczych.
4. Przystąpienie do pracy, praca w grupie – jednocześnie indywidualna, pomoc uczniom ze strony nauczyciela w robieniu grządek, sianiu i podlewaniu warzyw.
5. Oznaczenie imionami dzieci powstałych dzięki nim grządek.
6. Wykonanie zdjęcia ogródka grupy III do udokumentowania przyszłych zmian.
7. Prace porządkowe i higieniczne.
8. Podsumowanie zajęć - ocena pracy uczniów.
9. Powrót do internatu.


Uwagi do realizacji zajęć :
Nauczyciel podczas pracy zwraca szczególną uwagę na uczniów słabszych, dostosowując zadania do ich potrzeb i możliwości. Stosuje pochwały i motywuje do dalszej pracy swoich uczniów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.