X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19153
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Konspekt do zajęć przedszkolnych dla 5- i 6-latków (zastosowanie elementów oceniania kształtującego)

Temat: Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Cele lekcji:
• Kształtowanie umiejętności opowiadania historyjki obrazkowej.
• Uświadomienie potrzeby dokarmiania zwierząt zimą.
• Poznanie ulubionych pokarmów zwierząt leśnych.
• Wdrażanie do dokładności i staranności w czasie wykonywania pracy.
Cele sformułowane w języku ucznia:
• Wspólnie opowiecie historyjkę obrazkową.
• Odpowiecie na pytania związane z historyjką.
• Dowiecie się, jakie są zimowe przysmaki zwierząt.
• Pokolorujecie i wylepicie obrazek z karmnikiem dla ptaków.

NaCoBeZu:
• Potrafię opowiedzieć historyjkę obrazkową.
• Wiem, co jadają zwierzęta zimą.
• Starannie wykonuję pracę plastyczną.

Przebieg zajęć:
1. Wspólne opowiadanie historyjki obrazkowej.
Nauczyciel rozpoczyna a dzieci kontynuują opowieść na podstawie kolejnych obrazków.
2.Rozmowa kierowana w nawiązaniu do historyjki.
- Dlaczego zajączki zniszczyły bałwana?
- Na jaki pomysł wpadł tata? (zbudowania paśnika)
- Jakie zwierzęta potrzebują zimą ludzkiej pomocy?
- Kto dba o zwierzęta w lesie? (leśniczy)
- Jakim zwierzętom wy możecie pomóc zimą? (ptakom)
3. Zabawa ruchowa – „Przy paśniku i w karmniku”
Dzieci – zwierzątka (opaski) poruszają się po sali w rytm kołatki. Na umówiony sygnał biegną do swojej „stołówki” – paśnika lub karmnika. Liczenie ile jest zwierząt w każdej „stołówce”, określanie gdzie jest mniej, gdzie więcej.
4. Zimowe przysmaki zwierząt – zabawa dydaktyczna
Zwierzątka (dzieci w opaskach dzika, zająca, sarenki, wróbla, gila sikorki) czekają na swoje ulubione dania. Pozostałe dzieci muszą ustalić co podać głodnym zwierzętom do jedzenia – wybierają spośród dostępnych produktów.
5. „Karmnik” – praca plastyczno-techniczna.
Kolorowanie obrazka, wyklejanie watą wg instrukcji nauczyciela. Zwracanie uwagi na staranność wykonywanej pracy.
Kluczowe pytanie:
* Czy zwierzęta chodzą do restauracji?

Materiały i pomoce dydaktyczne:
Historyjka obrazkowa „Głodne zające”, opaski z sylwetami sarny, dzika, zająca, wróbla, sikorki, gila, kołatka, przysmaki zwierząt (ziarna, marchew, żołędzie, słonina, chleb, owoce),
Obrazek (wyprawka), wata i klej .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.