X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19108
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Tu mam głowę, tutaj ręce, tutaj plecy, a tu brzuch - poznajemy schemat własnego ciała

Konspekt zajęć przeprowadzony w grupie przedszkolnej

TEMAT: Tu mam głowę, tutaj ręce, tutaj plecy, a tu brzuch- poznajemy schemat własnego ciała.

CELE OGÓLNE:
•Ćwiczenie orientacji w schemacie własnego ciała i innych
•Poznawanie nowego słownictwa
•Utrwalanie znajomości nazw poszczególnych części ciała
•Rozwijanie samoświadomości
•Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej
•Ćwiczenia koncentracji uwagi i pamięci
•Nawiązanie kontaktu z prowadzącą i grupą
•Przełamywanie wstydu
•Wyzwalanie poczucia satysfakcji

CELE OPERACYJNE:
•Dziecko rozumie znaczenie wyrazów jak: głowa, brzuch, plecy, ręce, nogi, nos, oczy, usta
•Dziecko zna położenie poszczególnych części ciała
•Samo lub z pomocą prowadzącej wskazuje poszczególne części ciała (głowa, brzuch, plecy, ręce, nogi, nos, oczy, usta) patrząc w lustro
•Dziecko razem z prowadzącą bawi się w zabawy paluszkowe
•Wykonuje polecenia wydawane przez nauczyciela lub prowadzącą
•Odnajduje części ciała na zabawce (lalka, miś)
CZAS PRACY: 60 minut
FORMY PRACY: grupowa, indywidualna
METODY:
•metoda Knilla,
•elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
•metoda praktycznego działania,
• słowno-oglądowa
POMOCE:
•Płyta z nagraniem programu SPH M.Ch.Knillów,
•pacynka- słoń,
•lustro
•lalka,
•etykiety z napisanymi częściami ciała
•ordery „Super Przedszkolaka”


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1.Przywitanie dzieci- poproszenie by usiadły w kręgu
2.Piosenka: „Wszyscy są, witam was, zaczynamy już czas, jestem ja, jesteś ty, raz dwa, trzy”
3.Program SPH Knillów: Kołysanie, wymachiwanie rękoma, pocieranie dłoni, zaciskanie i otwieranie dłoni, klaskanie, głaskanie policzków, głaskanie brzucha, głaskanie ud, ruchy stóp – nóg, kładzenie się na plecach, poruszanie nogami,relaksacja
4.Piosenka: Witaj (imię)...
5.Prowadząca zakłada pacynkę na palec, każde dziecko wita się kolejno z trąbą słonia
6.Witanie się przez dzieci równymi częściami ciała- nogami, rękoma, łokciami
7.Zabawy paluszkowe prowadzone z każdym dzieckiem(np. „Ten mały to dziadziuś...”, „Tu ważyła...”)
8.Wymienianie nazw równych części ciała
9.Chętne dziecko siada przed lustrem z praktykantką i z jej pomocą pokazuje różne części ciała na własnej osobie- dążymy do tego, aby obserwowały to wszystkie dzieci
10.Nazywanie części ciała lalki – następnie każde dziecko dostaje etykietę, prowadząca czyta znajdującą się na nim nazwę części ciała, a dziecko przykleja ją w odpowiednim miejscu lalki.
11.Pożegnanie – wręczenie każdemu dziecku orderu „Super Przedszkolaka” za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.