X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19077
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiemy, jak się ubrać, kiedy jest zimno - konspekt do zajęć przedszkolnych

Konspekt do zajęć przedszkolnych (5- i 6-latki)
/w zajęciach stosowano elementy oceniania kształtującego/

Temat: Wiemy, jak się ubrać, kiedy jest zimno.

Cele lekcji:
• Uświadomienie dlaczego ubranie stosowne do warunków atmosferycznych jest ważne dla zdrowia.
• Poznanie obrazu graficznego głoski p – litery p, P.
• Posługiwanie się pojęciami : prawa, lewa.
• Wdrażanie do dokładności i staranności w czasie wykonywania pracy.

Cele sformułowane w języku ucznia:
• Uważnie wysłuchacie opowiadania i zastanowicie się co zaszkodziło bohaterowi.
• Nauczycie się dobierać strój do pogody.
• Poznacie litery p, P.
• Nauczycie się piosenki o prawej i lewej ręce.

NaCoBeZu:
• Wiem, dlaczego strój musi być odpowiedni do pory roku.
• Rozpoznaję literę P, p.
• Wiem, która to strona lewa, a która prawa.


Przebieg zajęć:
1. Wysłuchanie opowiadania „Pawełek zachorował”.

2.Rozmowa kierowana w nawiązaniu do wysłuchanego opowiadania.
-Co zaszkodziło Pawełkowi?
- Dlaczego nie powinien zdejmować czapki i rozpinać kurtki?
- Co poradzilibyście chłopcom, gdybyście spotkali ich na tamtym boisku?
3. Ubranie na zimę i na wczesną wiosnę – zabawa dydaktyczna
Dzieci podzielone na dwie grupy wybierają spośród dostępnych ubrań te, które pasują do poszczególnej pory roku (oprócz rękawiczek) i zakładają na kolegę – „modela”.
4. Prawa i lewa rękawiczka
- Czego brakuje, aby strój był kompletny ? (rękawiczek)
Dobieranie par rękawiczek. Wskazywanie lewej i prawej ręki i rękawiczki. Wprowadzenie do globalnego czytania wyrazu PARA. Zapoznanie z obrazem graficznym głoski p –litery P,p.
5. „Zgodna para” – zabawa ze śpiewem
6. „Rękawiczki” – ćwiczenie graficzne w kartach.
Kolorowanie liter P, p. Globalne czytanie podpisu do obrazka płatki. Nalepianie brakujących elementów na prawej rękawiczce. Globalne czytanie wyrazów: para, lewa, prawa. Kończenie rysowania i kolorowania pary rękawiczek.

Kluczowe pytanie:
* Czy strój może być ważny dla zdrowia?

Materiały i pomoce dydaktyczne: Opowiadanie „Pawełek zachorował”, ubrania na zimę i wczesną wiosnę – kurtki, spodnie, swetry, czapki, szaliki, buty, skarpety, rajstopy, rękawiczki, karty pracy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.