X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 19020
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zmysłowa zgadywanka - rozwiązywanie zagadek

Cel ogólny:
- poznanie roli poszczególnych zmysłów w percepcji świata.
Cele operacyjne:
- dzieci znają funkcje zmysłów
- dzieci używają zmysłów w poznaniu rzeczywistości, znają odpowiedz na pytanie :Jak poznają ,gdy nie widzą?
- dzieci współpracują z rówieśnikami, oswajają lęk separacyjny.

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.
Metody pracy: objaśnienie, pokaz, zadania stawiane dzieciom do wykonania.
Środki dydaktyczne: chusta animacyjna, tamburyno, poduszeczka, zabawka plastikowa, piłka, papier ścierny, kartka papieru, samochodzik, klocek, kosz wiklinowy, płyty, odtwarzacz CD, cukier waniliowy, cebula, czosnek, perfumy.


Przebieg zajęć:
1. Część wstępna:
•„Jak poznajemy świat” – słuchanie opowiadania nauczycielki w oparciu o książkę „Sekrety ludzkiego ciała - Ucho ,nos, język, oczy”
•„Oczy, uszy, usta, nos” – zabawa ruchowa ze śpiewem
•„Kogo brakuje” – zabawa integracyjna
Dzieci biegają po całej sali ,na przerwę w muzyce kucają i zamykają oczy ,w tym czasie nauczycielka zakrywa chustą animacyjną jedno dziecko, dzieci wstają ,otwierają oczy i mówią ,którego dziecka brakuje.

2. Część właściwa:
•„Dotykowa zgadywanka” - rozpoznawanie przedmiotów zmysłem dotyku: poduszeczka, zabawka plastikowa, piłka, papier ścierny, kartka papieru, samochodzik, klocek, a to wszystko znajdowało się w koszu wiklinowym.
Pytania po zabawie:
- Jak poznaliście przedmioty, gdy nie widzieliście?
•„Zagadki słuchowe” - rozpoznawanie dźwięków słuchem z płyty CD (wiatru, deszczu, samochodu, pralki itp.)
Pytania:
- Jak rozpoznawaliście odgłosy?
- Co pomogło wam w rozpoznawaniu głosów?
•„Co to za zapach” – rozpoznawanie zapachów przy pomocy węchu – rozpoznawanie zapachów przy pomocy węchu.
Pytania:
- Co pomogło wam w rozwiązaniu zagadki?

3. Część końcowa:
• „Lustro”- zabawa naśladowcza
Dzieci dobierają się parami, jedna osoba wykonuje różne ruchy przy muzyce, druga osoba ,która jest lustrem je naśladuje.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.