X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18834
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zajęcia ruchowe z ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Konspekt zajęć w grupie 6-latków
Opracowała: Beata Mickiewicz

TEMAT: Zajęcia ruchowe z ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

CELE OGÓLNE:
- bliższe poznanie własnego ciała
- wyzwalanie radości, spontaniczności, postawy otwartości w odniesieniu do nowych sytuacji,
- rozwijanie pozytywnego odczucia w kontakcie z drugim człowiekiem.

CELE OPERACYJNE:
DZIECKO:
- współdziała z kolegami i koleżankami w parach,
- wyczuwa swoje ciało.

POMOCE:
- stroje gimnastyczne,
- nagranie magnetofonowe.

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. Marsz przedszkolaków.

2. Zabawa integrująca „Chodźmy wszyscy tu do koła”.

3. Powitanie – w siadzie w parach witają się paluszki, kolana, pięty, stopy, plecy.

4. Ćwiczenia indywidualne:
a) wyczuwanie pleców, brzucha i pośladków:
- ślizganie się w kółko na brzuchu,
- ślizganie się w kółko na plecach,
- przemieszczanie się na brzuchu po całej sali w dowolnym kierunku,
- w siadzie – przyciąganie naprzemienne nóg do tułowia,
- obracanie się dookoła własnej osi ciała w pozycji siadu skulonego.

b) wyczuwanie nóg:
- chód na ugiętych nogach,
- chód na sztywnych nogach.

5. Ćwiczenia w parach:

• „Zabawne miny” – ćwiczący siedzą naprzeciwko siebie; jeden pokazuje zabawną minę, drugi – próbuje ją odtworzyć.
• „Próba sił” – pozycja siedząca, plecami do siebie, nogi ugięte w kolanach – pchanie plecami partnera pokonując jednocześnie opór.
• „Ślepiec” – jeden z ćwiczących w parze zamyka oczy, drugi – prowadzi go po sali.
• „Skała” – ćwiczący siedzi mocno podparty o podłoże, współćwiczący próbuje przesunąć skałę pchając lub ciągnąc w różnych kierunkach.
• „Kołyska” – siad przodem do siebie z lekko zgiętymi nogami; ćwiczący trzymają się za ręce; na zmianę kładą się na plecy i są przeciągani przez partnera.
• „Mostek” – jedna osoba tworzy mostek, a druga obchodzi ją na czworakach, przechodzi pod, przez, dookoła.
• „Relaks” – odpoczynek w leżeniu na plecach; kontrolowanie oddychania: wdech nosem, wydech – ustami.

6. Ćwiczenia w grupie:

• „Tunel” – połowa grupy tworzy „tunel” – reszta czołga się pod tunelem na plecach, brzuchu.
• „Chowanki”- ćwiczący poruszają się przy dźwiękach muzyki, na przerwę – kucają, zamykają oczy, prowadząca zabawę zakrywa jedną osobę; zadaniem pozostałych jest odgadnąć kogo brakuje.
• „Gwiazda” – ćwiczący leżą na plecach, w kole, stopami do środka; na podane hasło „lewa” lub „prawa” przewracają się wszyscy jednocześnie.
• Ćwiczenie relaksacyjne – wszyscy leżą na plecach (jak wyżej), chwytają się za ręce, słuchają muzyki z zamkniętymi oczami.

7. Pożegnanie grupy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.