X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18463
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Świąteczne podróżowanie stonogi Stasi - zabawy konstrukcyjne z użyciem różnorodnych materiałów wtórnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

1. Grupa II
2. Osoba prowadząca: Marta Nowajczyk- Piela
3. Data: 03. 04. 2012
4. Miejsce: sala przedszkolna
5. Temat zajęcia : „ Świąteczne podróżowanie stonogi Stasi”- zabawy konstrukcyjne z użyciem różnorodnych materiałów wtórnych.
6. Cele główne;
- wykorzystywanie różnorodnych materiałów wtórnych w pracy plastycznej-tworzenie zabawek
- uważne słuchanie wiersza
- rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez komponowanie z różnych form pojazdów (środków transportu)
- rozwijanie sprawności manualnej
Cele szczegółowe:
- dziecko tworzy zabawki przy użyciu różnorodnych materiałów wtórnych
- gromadzi doświadczenie plastyczne poprzez wykonywanie prac z zastosowaniem różnych technik plastycznych
- wie w jaki sposób różne materiały wtórne wykorzystać podczas zabawy
- uważnie słucha wiersza o stonodze
- zna różne środki transportu
7. Metody: czynna-(zadań stawianych dziecku), słowna- (rozmowa, wiersz, objaśnienia), oglądowa (pokaz)
8. Formy: zbiorowa, zespołowa, indywidualna.
9. Pomoce: wiersz „Stonoga” autorstwa nauczycielki, kawałki kolorowych materiałów, stonoga z rolki po papierze , rolki po papierze, krepina, klej, nożyczki, kolorowe papiery, opakowania po serkach, patyczki, małe pudełka, plastelina

10. Przebieg zajęć:

- Zgromadzenie dzieci na dywanie
- przedstawienie tematu zajęć, przypomnienie zasad zachowania podczas zajęć
- nawiązanie do zbliżających się świątecznych wyjazdów
- „ tajemnicze pudło”- zaprezentowanie dzieciom zawartości pudełka
- ułożenie z kolorowych materiałów „ polany , rzeki, plaży”
- przedstawienie dzieciom stonogi Stasi ( omówienie z czego została zrobiona)
- wysłuchanie wiersza o stonodze autorstwa nauczycielki
- rozmowa na temat sposobów podróżowania
- zabawy ruchowe typu „ Samochody”, „ Samoloty”, „ Łódki” itp. (słuchanie poleceń, reagowanie na sygnał)
- omówienie zadań do wykonania
- objaśnienie sposobu wykonania zabawek
- podział na grupy
- zaproszenie dzieci do stolików
- praca dzieci
- zorganizowanie wystawy prac dzieci (omówienie efektów ich pracy, pochwały)
- wspólna zabawa wykonanymi zabawkami ( np. puszczanie żaglówek w misce z wodą).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.