X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1844
Przesłano:

Odkrycia geograficzne

Cel główny: Uczniowie poznają trasę i cel podróży Krzysztofa Kolumba.

Cele szczegółowe:
1. z zakresu wiadomości
a) zapamiętywanie wiadomości
o Uczeń potrafi podać imię i nazwisko Europejczyka, który był odkrywcą Ameryki.
o Uczeń potrafi podać nazwać wyspy odkryte przez Kolumba
o Uczeń potrafi podać cel podróży Kolumba.
o Uczeń potrafi wymienić korzyści, jakie przyniosły wyprawy Kolumba.

b) Zrozumienie wiadomości.
o Uczeń potrafi wyjaśnić pojęcia Nowy Świat i Stary Świat.
o Uczeń potrafi wyjaśnić cel podróży K. Kolumba.
2. z zakresu umiejętności.
c) Stosowanie wiadomości w sytuacjach typowych
o Uczeń potrafi wskazać na mapie trasę, jaką płyną Kolumb.
o Uczeń potrafi wskazać na mapie wyspy odkryte przez Kolumba.
o Uczeń potrafi wskazać na mapie Nowy Świat i Stary Świat.

d) Stosowanie wiadomości w sytuacjach problemowych
o Uczeń potrafi ocenić znaczenie wypraw K. Kolumba.
o Uczeń potrafi przewidzieć zmiany w dzisiejszym świecie , jakie nastąpiły by gdyby nie odkrycie Ameryki.
o

Metody pracy: pogadanka, praca z książką i innymi źródłami informacji, wykład, burza mózgów

Środki dydaktyczne: rzutnik , dyskietka z prezentacją Power Point( dyskietka dołączona do konspektu) podręcznik, mapa świata
Przebieg lekcji

I Faza wprowadzająca

1. Czynności organizacyjne
o Sprawdzenie listy obecności
o Podanie tematu lekcji
-nauczyciel zapisuje temat lekcji na tablicy
o Uczniowie metodą burzy mózgów poznają kim był Krzysztof Kolumb.
-Nauczyciel zadaje pytanie: Kim był Kolumb i co odkrył?
-Nauczyciel nadzoruje pracą uczniów, wspólnie z uczniami wyciąga wniosek ,że Kolumb był europejskim odkrywcą Ameryki.


II Faza Realizacyjna

1. Uczniowie wyjaśniają pojęcia Stary i Nowy Świat
2. Uczniowie poznają wiadomości dotyczące trasy i celu podróży Kolumba
3. Uczniowie poznają wyspy odkryte przez Kolumba.
4. Uczniowie poznają korzyści, jakie wynikły z wypraw Kolumba.
5. Uczniowie poznają ciekawostki dotyczące Kolumba i miejsca na świecie nazwane jego imieniem.
a) Nauczyciel przy pomocy rzutnika prezentuje pracę dotyczącą Kolumba.
b) Podczas omawiania każdego slajdu, uczniowie zapisują najważniejsze informacje, które wyznaczy im nauczyciel.

III Faza podsumowująca
1. Podsumowanie wiadomości z lekcji
a) Nauczyciel wywiesza mapę świata i wyznacza uczniów, którzy jeszcze raz wskazują trasę , którą płyną Kolumb.
b) Następnie wyznacza uczniów, którzy wskazują wyspy odkryte przez Kolumba.
2. Zadanie pracy domowej: Oceń znaczenie wypraw Krzysztofa Kolumba.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.