X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18290
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W świecie baśni Andersena

Temat: W świecie baśni Andersena
Cele ogólne: Wzbudzanie zainteresowania twórczością H.Ch. Andersena
Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na dany temat
Cele operacyjne: rozwiązuje zagadkę
ogląda teatrzyk
odpowiada na pytania
układa historyjkę obrazkową
opowiada historyjkę
bierze udział w zabawie ruchowej
odgaduje nazwę przedmiotu za pomocą dotyku
układa puzzle
odczytuje globalnie wyrazy
łączy w pary przedmioty dotyczące tej samej baśni
dokonuje oceny zajęć

Formy pracy: praca z całą grupą
praca indywidualna
Metody pracy: słowne
problemowe
praktycznego działania
Środki dydaktyczne: tekst zagadki, sylwety do teatrzyku, historyjka obrazkowa, płyta CD, koszyk, piórko, ziarnko grochu, jajko, spódniczka baletnicy, plastikowa śnieżynka, puzzle z baśniowymi postaciami, napisy do globalnego czytania, obrazki tworzące pary, żetony

Przebieg zajęcia:
1. Powitanie piosenką „Wszyscy są witam was”
2. Uczestnicy spotkania siedzą w kole, prowadząca wita wszystkich, którzy: 
- znają bajki
- lubią słuchać bajek
- wiedzą jak nazywają się postacie znanych bajek
wymienieni machają ręką.

3. Zagadka – rozwiązaniem zagadki jest tytuł baśni na podstawie której dzieci obejrzą teatrzyk

Mała jak paluszek w płatkach róży spała
Gdy spadła do ogrodu
Żaba ją porwała
Czy wiesz jak na imię ta panienka miała?............. (Calineczka)
Tak, ona się Calineczka nazywała

4. Teatrzyk sylwet – dzieci uważnie oglądają teatrzyk zwracając uwagę na kolejność postaci w nim pojawiających się

5. Historyjka obrazkowa - chętne dziecko układa 5 elementową historyjkę obrazkową i opowiada ją

6. „Żabka” – zabawa ruchowa przy muzyce

7. „Czarodziejski koszyk” – dzieci odgadują za pomocą dotyku jaki baśniowy przedmiot wylosowały, odpowiadają z jaką baśnią Andersena kojarzy im się przedmiot

8. „Baśniowe puzzle” – dzieci układają obrazek pocięty na części dopasowują do niego fiszkę z odpowiednim tytułem (czytanie globalne)

9. „Znajdź parę” - chętne dzieci dobierają w pary obrazki charakterystycznych przedmiotów lub postaci dla danych baśni, podają tytuł baśni z jaką kojarzy im się dana para

10. Ewaluacja – dzieci przypinają podnoszą do góry „lizak” ze smutną lub wesołą buzią

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.