X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18255
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia zintegrowanego z dominacją treści muzycznych, przyrodniczych i plastycznych

Scenariusz zajęcia zintegrowanego z dominacją treści muzycznych, przyrodniczych i plastycznych

Prowadząca: Lidia Nitek
Grupa wiekowa dzieci: 5,6- latki „ Biedronki”
Temat Kompleksowy: Nadeszła jesień
Temat dnia: Jesienny las

Cele operacyjne: Dziecko:
- włączy się do grupowego śpiewu piosenki
- naśladuje ruchem sposób poruszania się wybranych zwierząt żyjąc
w lesie
- tworzy pracę plastyczną w zespole
- uczy się zgodnie współdziałać z innymi dziećmi
- rozwija swoją pomysłowość i wyobraźnię w działalności
plastycznej;
- odczuwa radość i zadowolenie z osiągniętego celu i efektu wspólnej
pracy


Pomoce: nagranie z piosenką „ dzisiaj w lesie wesoła nowina” stroje zwierząt – jeża, niedźwiedzia, myszy, ptaka, duże arkusze papieru, pędzle, kleje nożyczki, kredki świecowe, wycinanki, szary papier, gazety - materiał plastyczny- zasuszone liście z drzew różnych gatunków, gałązki, kora, korale jarzębiny


Przebieg zajęcia

1. Powitanie i wprowadzenie do zajęcia
(Witane osoby, po usłyszeniu odpowiedniego zdania wstają i wykonują piękny ukłon)
N: Witam te dzieci, które lubią zwierzęta!
Witam dzieci, które lubią chodzić na spacer!
Witam te dzieci, które wiedzą jaka jest teraz pora roku!
Witam tych którzy kochają jesień!

2. Zainspirowanie do działania – nauczycielka prezentuje stroje wybranych zwierząt. Wybiera chętne dzieci do przebrania się w stroje

3. Grupowy śpiew piosenki „Dzisiaj w lesie wesoła nowina” połączony z zabawą inscenizowaną

4. Wprowadzenie w tematykę wykonywanej pracy
Nauczycielka prezentuje dzieciom materiały z jakich będą wykonywały pracę plastyczną. Podaje temat pracy „ Jesienny las”

5. Podział dzieci na 5- osobowe zespoły
Nauczycielka rozdaje dzieciom naklejki zwierząt leśnych. Dzieci łączą się w zespoły na zasadzie – pierwszy zespół to np. wiewiórki. Nauczycielka wskazuje miejsce pracy poszczególnych grup

6. Praca w zespołach

7. Analiza i podsumowanie pracy dzieci

8. Wspólne organizowanie wystawki

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.