X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18223
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kapelusz dla księżyca - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

PROWADZĄCA: mgr Bożena Wester
GRUPA – 4, 5, 6 – latki
CZAS – zajęcia obowiązkowe

TEMAT ZAJĘCIA : „Kapelusz dla księżyca”

CELE OGÓLNE :
Poznanie nowego rodzaju sklepu.
Wprowadzenie pojęcia miara.
Rozwijanie zainteresowań przyrodą nieożywioną.


CELE OPERACYJNE :
DZIECKO -
potrafi :kupić sobie kapelusz, zatańczyć wg instrukcji nauczyciela,zna pojęcie miara i wie czym można coś zmierzyć. Wie,że występują fazy księżyca. Zna pojęcia: dłuższy, krótszy,równy. Potrafi dodawać w zakresie 7.
rozumie : dlaczego kapelusz był źle szyty.
pamięta : obraz graficzny liczb 1 – 7, jak należy zachowywać się w sklepie.
odpowie: czym zajmuje się kapelusznik, co to jest centymetr i jak się nim mierzy.
stosuje : nabytą wcześniej wiedzę w praktyce, stosuje formy
grzecznościowe.

METODY : opowiadanie, gra dydaktyczna, objaśnienie, wyjaśnienie,pokaz, demonstracja, met. zajęć praktycznych.

FORMY PRACY :
indywidualna zróżnicowana
indywidualna jednolita
zbiorowa jednolita
binarna.
W grupach.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE : kapelusze,kartonik z napisem „sklep”,
sylwety : Jasia, Grzesia, księżyca
okrągłego i księżyca „rogalika”, płyta CD,
centymetr krawiecki, linijka, ekierka,
papierowe pieniądze, folia aluminiowa,
wełna lub sznurek, klej, szablony kapeluszy.

PRZEBIEG :

1. „Sklep z kapeluszami”- zadaniem dzieci jest kupić kapelusz w sklepie. Obowiązują zasady dobrego wychowania. Cena – cyfra przy każdym kapeluszu. Dziecko ma do dyspozycji papierowe monety:
1 zł, 2 zł, 5 zł, musi policzyć i dać sprzedawcy odpowiednią kwotę.( młodsze dzieci nie muszą poprawnie wykonać tego zadania)
2. „Taniec z kapeluszami” – dzieci starają się wykonywać elementy ruchowe wg choreografii nauczycielki.
Krótka rozmowa z dziećmi na temat:
-Czy potrzebne są teraz sklepy z kapeluszami?
-Czy teraz nosi się kapelusze tak często jak dawniej?
-Po co teraz nosimy kapelusze?
3. Teatrzyk sylwet na podstawie opowiadania pt. „ o Jasiu Kapeluszniku” ( wg L. Krzemienieckiej)
4. Rozmowa na temat opowiadania:
-Co szył Jaś?
-Kto był jego pierwszym klientem?
-Dlaczego kapelusze nie pasowały?
-Ile kapeluszy kupił księżyc?
-Komu Jaś ofiarował kapelusz?
-Jak skończyła się ta historia?
5. Oglądanie ilustracji o fazach księżyca, krótkie omówienie ilustracji przez dzieci.
6. Oglądanie i opisywanie wyglądu różnego rodzaju miar – centymetra, linijki, ekierki. Ustalanie czym najlepiej zmierzyć określony przedmiot (np. głowę, stolik)
7. Określanie co jest dłuższe, a co krótsze używając sznurka lub wełny. Mierzenie stolika, biurka i szafki.( praca w grupach 4 -os.)
8. Wyklejanie szablonu kapelusza folią aluminiową.
9. Podsumowanie zajęć – co robiliśmy na zajęciach, czego się dowiedzieliśmy, co nam się podobało.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.